David Gilmour v Pompejích

Akce Ostrava

David Gilmour v Pompejích
Koncerty
Web organizátora:
www.minikino.cz/
Další akce ve městě Ostrava

David Gilmour v Pompejích

Jedinečný koncert jedinečné osobnosti v jediný den v Minikině.
Pětačtyřicet let od slavné show Pink Floyd v Pompejích, se David Gilmour vrací na místo činu. Skladatel, zpěvák a kytarista legendárních rockerů odehrál v červenci 2016 v kulisách ruin nejstaršího amfiteátru na světě dva koncerty. Ze záznamu vznikl ohromující snímek, v němž zazní hity Gilmourovy sólové kariéry i klasiky z vrcholných let Pink Floyd.
Zatímco koncert Pink Floyd v 70. letech byl kvůli natáčení bez diváků, tentokrát show pod Vesuvem přihlíželo na 3000 fanoušků Davida Gilmoura. Jednasedmdesátiletý bard psychedelického rocku si do kapely přizval hvězdné muzikanty jako baskytaristu Guye Pratta, který vystřídal v Pink Floyd Rogera Waterse, bubeníka Steva DiStanislao, klávesistu z Rolling Stones Chucka Leavella nebo dlouholetého spolupracovníka Michaela Jacksona, Grega Phillinganese. Skladby z Gilmourových sólových alb Rattle That Lock a On An Island doplňují chronicky známé skladby Pink Floyd včetně ‚One of These Days‘, ‚Wish You Were Here‘ nebo ‚Comfortably Numb‘. Atmosféru koncertu dotváří dokonalá audiovizuální show plná laserových efektů, pyrotechniky a videoprojekcí na obrovské oválné obrazovce.
„Ačkoli už nehraje do půli těla nahý, jinak jako by se David Gilmour vůbec nezměnil - má pořád tak krásný hlas i jeho kytara zní stále s tou stejnou hloubkou i ostrostí teskného blues,“ líčí v pětihvězdičkové recenzi list The Guardian.

Místo konání akce: Minikino kavárna, Kostelní 3, Ostrava
Vstupenky: http://minikino.koupitvstupenku.cz/?perfbegin=2017-09-13T19%3A30%3A00
Datum začátku akce: 13. Září 2017 19:30
Datum ukončení akce: 13. Září 2017 22:30
Pravděpodobné souřadnice: 49.8358N 18.2939E

Případné změny si prověřte na webu akce David Gilmour v Pompejích

Jméno organizátora: Minikino kavárna
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Nervochaos
Barrák music club, Ostrava
Nervochaos
Barrák music club, Ostrava
RELAX
Náměstí F. L. Věka, Dobruška
Fozzy
Futurum Music Bar, Praha