Degustace francouzských vín z oblasti Rhôny a Languedocu 2017

Akce Praha

Degustace francouzských vín z oblasti Rhôny a Languedocu 2017
Víno Pivo
Web organizátora:
www.vinvin.cz
Další akce ve městě Praha

Degustace francouzských vín z oblasti Rhôny a Languedocu

Připravili jsme pro Vás degustaci jedné z nejznámějších oblastí vína z Francie, na kterou se dlouhodobě specializuje náš dodavatel, který už sedmým rokem nabízí vína právě z jihu země, z oblasti kolem řeky Rhôny a Languedocu

Jih Francie nabízí skoro 90 % vín červených, nicméně na degustaci jsme nabídku rozšířili i o několik vín bílých, jejichž francouzské pojetí je velmi odlišné od nám známých českých a moravských bílých vín.

Ukážeme si hlavní oblasti Rhôny, tedy základní Côte du Rhône, vyšší Côte du Rhône Villages a pak tři slavné Crus, zemité a autentické Vacqueyras, elegantní Gigondas a vrcholné Châteauneuf du Pape. Užívání jména Châteauneuf je dokonce vázané souhlasem tamních vinařů.

Dále poznáte také kombinaci typických odrůd jako je francouzská verze Sauvignonu, původní Chardonnay a Viognier, který se objevuje už i u nás. Poté představíme pro nás netradiční Colombard, bílé Grenache, Roussanne a Clairette. V červených vínech to je především provázanost odrůd Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault a Carignan.

Samotnou degustací Vás provede odborník na tuto oblast doktor Ivan Tomek.

KDY? 14. září 2017 (čtvrtek) od 18:30 hodin
KDE? VinVin vinný bar; Praha 3, Táboritská 1000/23, PSČ 130 00

Cena: 350 Kč za osobu

Po skončení degustace si budete moci vybrat a rovnou zakoupit vína z naší vinotéky s sebou, a to navíc se slevovým voucherem v hodnotě 100 Kč.

Kapacita je omezena na maximálně 25 osob, a proto si rezervujte svoje místo ještě dnes na e-mailu info@vinvin.cz nebo přes rezervační formulář na www.vinvin.cz/rezervace

Místo konání akce: VinVin vinný bar, Táboritská 1000/23, Praha
Datum začátku akce: 14. Září 2017 18:30
Datum ukončení akce: 14. Září 2017 20:00
Pravděpodobné souřadnice: 50.0827N 14.4581E

Případné změny si prověřte na webu akce Degustace francouzských vín z oblasti Rhôny a Languedocu

Jméno organizátora: VinVin vinný bar
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce