Donny McCaslin /USA/

Akce Praha

Donny McCaslin /USA/
Koncerty
Web organizátora:
www.rachot.cz
Další akce ve městě Praha

Donny McCaslin /USA/

Jazzový genius, který učaroval Davidu Bowiemu

Vstupné stání 400 CZK / sezení 500 CZK (platí do 20.05.)

I když saxofonista Donny McCaslin patří už léta v jazzu k nejrespektovanějším postavám, teprve hostování na posledním albu Davida Bowieho Blackstar mu přineslo uznání u širšího publika. Jeho hudba je rockově živelná a syrová, sofistikovanost a invence přitom ale prozrazuje erudovaného jazzmana.

Za vlastní tvorbu byl třikrát nominován na Grammy, zatímco Bowieho Blackstar získalo ceny Grammy v celkem pěti kategoriích. Když Bowie objevil McCaslina roku 2014 v newyorském jazzovém klubu, nabídl mu i s kapelou doprovodnou roli na posledním albu jeho života, Blackstar. Tvůrčí odvahou i originalitou patří Blackstar k vrcholům nejen v Bowieho tvorbě, ale i v současné nadžánrové hudbě. Bowie album natáčel s vědomím, že jeho život ukončí rakovina. Byl to pečlivě utajovaný projekt, McCaslin i jeho hudebníci se zavázali slibem mlčenlivosti a netušili ani, kdy album vyjde.

McCaslinův koncert na ostravských Colours patřil k vrcholům festivalu. Zásluhu na tom měl i vynikající klávesový hráč Jason Lindner, který koncertu dodal experimentální, ale jasně čitelné ostří. Natáčení alba Blackstar s Bowiem bylo pro McCaslina hlubokým a spirituálním zážitkem.

Renomovaný producent alba Blackstar Tony Visconti vzpomíná: „Pracovat s Donnyho kapelou ve studiu byl úžasný zážitek. McCaslin i jeho hudebníci jsou jazzmani s vysokou kulturou, duchem jsou ale natolik mladí, že se orientují i v těch nejextrémnějších polohách popu i rocku.“ Spolupráce McCaslina inspirovala k albu Beyond Now, které koncipoval jako poklonu Bowiemu. Zařadil na ně několik promyšlených Bowieho coververzí – včetně Warszawa z Low, A Small Plot of Land from Outside, plus jednu skladbu inspirovanou Bowieho nevydanou písní, původně určenou pro Blackstar.

McCaslinův otec byl rovněž hudebník, hrál na vibrafon a Donny s jeho kapelou vystupoval od svých 12 let. Díky talentu získal plné stipendium na elitní hudební škole Berklee College of Music, později hrál s řadou význačných osobností a skupin – mimo jiné to byli Gary Burton, Steps Ahead, Gil Evans Orchestra, Danilo Perez, Maria Schneider, John Medeski, Uri Caine.

Místo konání akce: Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha
Vstupenky: https://rachot.cz/donny-mccaslin/
Datum začátku akce: 21. Května 2018 19:30
Datum ukončení akce: 21. Května 2018 22:00
Pravděpodobné souřadnice: 50.0823N 14.4489E

Případné změny si prověřte na webu akce Donny McCaslin /USA/

Jméno organizátora: Rachot
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Ringo Starr 2018
Kongresové centrum, Praha
FESTIVAL MEZI PLOTY 2018
Psychiatrická Léčebna Bohnice, Praha
Szidi Tobias
Letní Scéna Na Vyšehradě, Praha
Rolling Stones 2018
Letiště Praha Letňany, Praha