Hradišťan & JIŘÍ Pavlica

Akce Nová Paka

Hradišťan & JIŘÍ Pavlica
Koncerty
Další akce ve městě Nová Paka

Hradišťan & JIŘÍ Pavlica

Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. (viz historie)
Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost - houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.

Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů (viz. Diskografie) a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.

Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.

Jiří Pavlica (*1953) - umělecký vedoucí, housle, zpěv
Alice Holubová (*1969) - zpěv
David Burda (*1970) - klarinet, flétny, zpěv, manažer
Milan Malina (*1964) - cimbál, zpěv
Roman Gill (*1980) - kvinton, zpěv
Milan Gablas (*1989) - kontrabas, zpěv
Josef Fojta (*1973) - klávesy, perkuse, zpěv


Vstupné: 350/330 Kč
Kde: velký sál MKS
Pořadatel: MKS Nová Paka

19:00 – 22:00

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Waldovy Matušky
Masarykovo divadlo, Jičín
NOTA BENE 2019
Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov
Jaroslav Uhlíř
Divadlo J.K.Tyla, Červený Kostelec
POUTNÍCI
Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov
Žalman & Spol. 2019 koncert
Biograf Český ráj, Jičín
KISS Forever Band
Kultura RK, Rychnov nad Kněžnou