HUSTOPEČSKÝ SLUNOVRAT S VÍNEM 2018

Akce Hustopeče

HUSTOPEČSKÝ SLUNOVRAT S VÍNEM 2018
Festivaly, Víno Pivo
Další akce ve městě Hustopeče

HUSTOPEČSKÝ SLUNOVRAT S VÍNEM

Příchod letního slunovratu je vždy očekáván s nedočkavostí. Síla slunce vrcholí a začíná období léta. Jedna z nejkratších nocí si po staletí zachovává nádech magie a kouzel a patří k ní ohně, které podle tradic dodávají slunci sílu. V Hustopečích se tento svátek slaví od loňského roku s vínem a tvoří pomyslnou bránu k letní sezóně otevřených sklepů.

Hustopečský slunovrat s vínem nabídne návštěvníkům skvělá vína u více než desítky vinařů v obou vinařských uličkách – Vinařská a Na Hradbách. Těšit se můžete na mladá i archívní vína, příležitost k degustaci bude do půlnoci i déle.
Vinaři z obou ulic se také zapojí do tradičních rituálů slunovratu a vzájemně poměří své síly. Návštěvníkům bude názorně předvedeno, jakou sílou musí oplývat vinař, abychom si výsledkem jeho práce mohli zpříjemnit nejeden večer. Vítězná ulička se pak bude následující rok pyšnit trofejí Slunovratu. Na závěr svého přátelského klání vhodí zástupci obou vinařských uliček do rituálního ohně přinesené věnce, které zajistí dobrou úrodu. Ohně navíc budou hořet v obou uličkách a můžete je využít k opečení špekáčku.

Připravena bude i zábavná hra pro hodné děti a zlobivé dospělé. Magické bytosti vás provedou rituály slunovratu. Čeká na vás věštění, zaříkávání i tanec s lesními vílami. Děti, které se zapojí do soutěží, dostanou špekáček a odměnu zdarma. Dospělí si naopak mohou vylosovat zajímavé odměny od lahví vína po vstupenku na Světový duel vín.

Celá akce začne v pátek 22. června v 17.00 hodin v ulici Vinařská a program poté bude pokračovat také v ulici Na Hradbách.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce