Lanugo

Akce Rataje nad Sázavou

Lanugo
Koncerty
Další akce ve městě Rataje nad Sázavou

Lanugo @Pivovárek

Lanugo vychází z jazzu, ve kterém kombinují pop i elektroniku. Na scéně to nejsou žádní nováčci - už v roce 2012 jste je mohli vidět na koncertě belgických Hooverphonic, v roce 2014 se jejich album (podpořené kampaní na Hit Hit) umístilo mezi top 10 českými alby v žebříčku sestaveném iReportem. V letošním roce se chystá vydání čtvrtého studiového aba.


V roce 2009 spatřil světlo světa eponymní debut, který kapela vydala u jazzového vydavatelstvi Animal Music, ačkoliv pro LANUGO je nezávislý pop a jazz spíše jednou z mnoha příchutí. Na konci roku 2011 bylo na Nové scéně Narodního divadla pokřtěno druhé album. LANUGO, 2011, které skupina vydala již ve vlastní produkci. Za tuto desku si Lanugo vysloužili nominaci na cenu Apollo – prestižní ocenění hudebních kritiků - a slavní belgičtí Hooverphonic si je v roce 2012 vybrali jako partnera v rámci svého pražského koncertu. V roce 2013 vydala skupina nové EP, které bylo první ochutnávkou alba 2014.

Deska LANUGO, 2014 se rodila tři roky a vznikla i díky podpoře fanoučků, kteří na její nahrání přispěli přes crowdfundingový portál HITHIT. Album bylo zařazeno do TOP 10 českých alb roku 2014 (iReport). V dubnu 2015 skupina pokřtila v pražském Roxy 2vinyl posledního alba rozšířeného o 4 bonusové skladby. Začátkem roku 2016 vychází nový singl jménem Holka doprovázený novou edici merchandisingu, který na sobě nese lanugovský kód pro volné stažení nové skladby z lanugo.cz. V letošním roce plánují LANUGO vydání nové alba.

předprodej bude spuštěn v na přelomu ledna a února

Místo konání akce: Klub Pivovárek, Náměstí Míru 39, Rataje nad Sázavou
Datum začátku akce: 19. Května 2018 20:00
Datum ukončení akce: 19. Května 2018 23:00
Pravděpodobné souřadnice: 49.842N 14.9556E

Případné změny si prověřte na webu akce Lanugo @Pivovárek

Jméno organizátora: Klub Pivovárek
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Smrtislav, Niceland
Patro, Lysá nad Labem
Janek Ledecký
Městské divadlo, Slaný
Koncert Janotaj s hosty
Společenský dům, Neratovice
JIMIBAND
Irish Music Pub, Čelákovice
Ewa Farna
Divadlo A. Dvořáka, Příbram