A3: Vánoční koncert

Akce Ostrava

Koncerty, Kultura
Web organizátora:
www.jfo.cz
Další akce ve městě Ostrava
Petr Iljič Čajkovskij
Květinový valčík z baletu Louskáček
Petr Iljič Čajkovskij
Variace na rokokové téma pro violoncello a orchestr op. 33
Nikolaj Rimskij-Korsakov
Příběh noci vánoční, suita ze stejnojmenné opery

Raphael Wallfisch – violoncello
Janáčkova filharmonie Ostrava
Łukasz Borowicz – dirigent

Čajkovského Louskáček je s vánoční atmosférou neodmyslitelně spjatý, ačkoli to jeho autor neplánoval. Kouzelná hudba s prvky romantismu vybízí ke snění. Květinový valčík z druhého dějství je jedno z nejznámějších čísel baletu inspirovaného pohádkovým příběhem.I druhá skladba, kterou jsme pro vánoční koncert vybrali, pochází od Petra Iljiče Čajkovského. Variace na rokokové téma jsou jednou z nejznámějších skladeb pro violoncello a orchestr. Čajkovský se zde stylem vlastně přibližuje Mozartovi, jehož tvorbu celý život obdivoval.
Večer uzavře Příběh noci vánoční z pera Nikolaje Rimského-Korsakova. Ruský skladatel, který vystudoval školu pro námořní kadety v Petrohradě a později náruživě cestoval, výrazně přispěl k rozvoji ruské národní hudby v 19. století. Příběh se odehrává na Ukrajině, kde se kovář dvoří koketní ženě, která jako důkaz lásky vyžaduje carevniny střevíčky. Kovářova matka se snaží synovi pomoci a chce střevíce získat s pomocí čarodějnice, která je spřízněna s ďáblem. Kovář nakonec střevíčky své vyvolené donese a ona svolí ke svatbě…

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Jméno organizátora: Janáčkova filharmonie Ostrava
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
K4: OK Percussion Duo
Kino Vesmír, Ostrava
C2: Odolám!
Janáčkova filharmonie, Ostrava
D4: Laskavý problém
Kino Vesmír, Ostrava
G3: K poctě Davida Stypky
Multifunkcni Hala Gong Vitkovice, Ostrava