ADAM MALÍK A ADAM FARANA

Akce Litovel

Koncerty
Další akce ve městě Litovel

ADAM MALÍK A ADAM FARANA

Adam Malík (7.3.1990)
Narodil se v Ostravě-Vítkovicích. V 6 letech začínal hrát na flétnu v ZUŠ Ostravě-Polance n. Odrou u Jindřicha Czerného. V letech 2002 – 2004 studoval u známého jazzového kytaristy Richarda Kroczka (otce zakládajícího člena skupiny Buty), který se o něm vyjádřil jako o největším talentu, který kdy učil. Od roku 2004 – 2009 byl soukromým žákem klarinetisty PhD. Igora Františáka. V letech 2005 – 2009 studoval na Janáčkové konzervatoři v Ostravě klasickou kytaru u Mgr. Ondřeje Gilliga. Je absolventem JAMU v Brně na klarinet v roce 2014 kde studoval pod vedením doc.Milana Poláka a doc.Víta Spilky. Zúčastnil se také několikrát mezinárodních klarinetových interpretačních kurzů na FU Ostravské univerzity. V roce 2008 absolvoval letní jazzové interpretační kurzy v Bratislavě na kytaru. V letech 2004 – 2009 se účastnil mnoho národních i mezinárodních soutěží jak na kytaru tak klarinet, kde několikrát zvítězil. Od září do listopadu 2012 byl členem Moravské filharmonii Olomouc. V letech 2012 – 2014 vyučoval hru na kytaru nejdříve na ZUŠ v Ostravě-Polance n. Odrou a poté na ZUŠ Prosek v Praze 9. V letech 2009-2014 byl frontmenem úspěšné kapely Black Roll, která získala spoustu významných ocenění. Od roku 2010 je managerem a kytaristou kapely AC/CZ (AC/DC revival). V roce 2015 byl pozván na turné americké kapely Againts The Wall a založil nový projekt s názvem BAROCK. Je také producentem a kytaristou kapely mladé zpěvačky ELLY. V letech 2014 – 2017 byl kytaristou známé slovenské zpěvačky KRISTÍNY. V letech 2017-2020 byl členem známé české populární skupiny ČECHOMOR. V roce 2019 začal také spolupracovat s přední operní zpěvačkou EVOU URBANOVOU s projektem Barock. Několikrát natáčel pro Český Rozhlas, Českou televizi a v dalších mediálních TV jak v ČR tak na Slovensku.

Adam Farana
Vystudoval jsem klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a dále na Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením vynikajících pedagogů – Xenie Hranické a našeho předního současného pianisty Ivo Kahánka. Během studia jsem absolvoval rovněž stáž na Hudební akademii v Katovicích a mistrovské kurzy u E. Indjice, P. Jasmina, J. Stompela, M. Primačenko, I. Kahánka, I. Klánského, M. Tugendliebové atd. Od dětství jsem se pravidelně účastnil národních i mezinárodních klavírních soutěží, ze kterých jsem si často odvezl přední ocenění (např. Amadeus, Prague Junior Note, Beethovenův Hradec, Soutěž konzervatoří, Concorso Pianistico Internazionale Roma a jiné). Řadu let se též úspěšně věnuji komorní hře – především v rámci klavírního dua. Mým stálým pracovním působištěm je od roku 2011 Janáčkova konzervatoř v Ostravě, kde vykonávám funkci korepetitora tanečního, dechového a hudebně-dramatického oddělení. V současné době jsem i odborným asistentem korepetice na Fakultě umění Ostravské univerzity. Příležitostně se rovněž účastním hudebních projektů jako hráč na klávesové nástroje v multižánrových uskupeních a jako studiový hráč.

od 19:00 hodin


Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
VEČER SVĚTOVÝCH MUZIKÁLŮ
Záložna - Velký sál, Litovel
ČECHOMOR
Záložna - Velký sál, Litovel
DASHA A MOONDANCE ORCHESTRA
Záložna - Velký sál, Litovel
OLYMPIC
Záložna - Velký sál, Litovel
Michal Horák
Kulturní dům, Šternberk