Adam Plachetka a jeho hosté

Akce Český Krumlov

Adam Plachetka a jeho hosté
Koncerty
Další akce ve městě Český Krumlov

Adam Plachetka a jeho hosté

Operní galakoncert k výročí W. A. Mozarta, Mezinárodní hudební festival

Zámeckou jízdárnou se u příležitosti 230. výročí úmrtí hudebního velikána Wolfganga Amadea Mozarta ponesou jeho nejslavnější operní předehry, árie, duety a tercety. Hlavním hostem tohoto večera bude charismatický basbarytonista Adam Plachetka, známý také jako pěvecký génius ve ztvárnění Mozartových rolí. Za léta jeho kariéry se dostal do povědomí nejen milovníkům opery, ale také široké veřejnosti skrze jeho vystoupení v O2 aréně či v televizních pořadech. Jeho jméno je pravidelně skloňováno také na světových pódiích, jako jsou Metropolitní opera v New Yorku či mnichovská Bayerische Staatsoper. Po boku Adama Plachetky vystoupí přední mladí umělci, a to koloraturní sopranistka Tereza Štěpánková a tenor Daniel Matoušek. Ti společně s Adamem Plachetkou divákům představí Mozartovu genialitu a jeho výjimečný cit pro kompozici oper, a především árií napříč mužským a ženským hlasem. Tři sólisty doprovodí Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou Jana Kučery.

Účinkující
Adam Plachetka – basbaryton, Tereza Štěpánková – soprán, Daniel Matoušek – tenor, Komorní filharmonie Pardubice, dirigent Jan Kučera

Program
Mozartovy největší operní předehry, árie, duety a tercety

19:30

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Peter Nagy
Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Škampovo kvarteto
Zámek, Český Krumlov
Národní večer – USA
Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Večer s Antoniem Vivaldim
Maškarní sál, Český Krumlov
Nejslavnější české muzikály tour 2021
Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Finalisté soutěže Virtuosos V4+
Zámecká Jízdárna, Český Krumlov