Bigy Fest 2019

Akce Letovice

Bigy Fest 2019
Festivaly
Další akce ve městě Letovice

Bigy Fest 2019

Hlavní ideou festivalu je vytvoření opravdové inkluzivní společnosti - kde se každý jednotlivec cítí příjemně, svobodně a rovnocenně. Návštěvníkům nabízíme velmi pestrý program, který dohromady vytváří harmonický celek.
Hlavní stage je vyhrazena pro kapely. Kritériem pro výběr účinkujících je zejména kvalita a jedinečnost interpretů. Tradičně jsou na festivalu zastoupeny žánry jazz, folk, gypsy, flamenco, blues, hip hop a nejrůznější formy elektronické hudby. Vedlejší stage je výhradně v režii DJs. Naší snahou je, aby každý ročník festivalu měl také duchovní rozměr. Proto zveme zajímavé duchovní autority (např. Marek Orko Vácha, Zbigniew Czendlik apod.). Samozřejmostí je také bohatý a kvalitní doprovodný program. Pro malé děti dětský koutek nebo skákací hrad, pro starší pak tematicky zaměřený workshop (např. Cool-DJ- School), stolní fotbálek, stanoviště s aktivitami v režii letovických skautů, keramická dílna Masarykovy střední školy Letovice, prezentace loveckého psa apod. Do organizace festivalu zapojujeme klienty letovické Diakonie. Zpravidla předávají vystupujícím na pódiu dárek, který jim sami vyrobili, po celou dobu festivalu pak mají možnost prezentovat své výrobky v prodejním stánku. Každý ročník má navíc benefiční charakter (např. nákup školních pomůcek pro žáka ze sociálně znevýhodněného prostředí, vyhotovení busty Václava Havla pro město Letovice). Ze všech těchto charakteristik pramení nezaměnitelné klima festivalu, který vytváří prostor pro setkání lidí mladých duchem a pro prezentaci neotřelých uměleckých projektů.

clock
22. 6. o 15:00 – 23. 6. o 3:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce