Bludověnka

Akce Odry

Bludověnka
Koncerty
Další akce ve městě Odry

Bludověnka

Zde na severu Hané, v podhůří Jeseníků a strážních hradů, lemována řekou Moravou se nachází druhá největší obec kraje – Bludov. Obec krášlí zámek Žerotínů, je také rodištěm malíře Adolfa Kašpara. Státní lázně Bludov jsou zaměřeny na léčbu dětí i dospělých pacientů.

Od roku 1999 zde pokračuje v tradici dechová kapela Bludověnka. V současné době má 13 muzikantů, zpěváky Ivanu Šůstkovou, Vendulu Možíšovou, Aleše Peče, Jana Večeře a několik hostujících a vypomáhajících členů. Kapela účinkuje na koncertech, městských a obecních slavnostech, plesích, zábavách, přehlídkách a dalších kulturních a společenských akcích. Je také zvána na festivaly dechových hudeb a častokrát vystupovala i na koncertech v zahraničí.

Bludověnka v roce 2016 v Tonstudio Rajchman v Dolních Bojanovicích úspěšně nahrála svůj třetí kompaktní disk „Půjdem za láskou“ a o rok později, tedy v roce 2017 kapela vydala DVD nosič „Došli vám dnes hrát“.

Bohatý repertoár tvoří vedle klasického žánru i písně moravského Slovácka, hanáckého regionu, ale i skladby taneční.

Kapela je také pořadatelem již tradičního tanečního odpoledne s názvem „Štrůdlobraní“ a Festivalu dechových hudeb v Bludově.

Začátek akce: 15. 1. 2020 18:30:00
Konec akce: 15. 1. 2020 21:30:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
The Best of Roxette Ostrava
Multifunkční aula GONG, Ostrava
ŠLÁGRPARTA
Dům kultury Akord, Ostrava
Dalibor Janda
Společenský sál DKMO, Ostrava
Kryštof
Amfiteátr Poruba, Ostrava
KONCERT: Safenat Paneach
Katolický dům, Kopřivnice