Bratři Ebenové

Akce Žďár nad Sázavou

Bratři Ebenové
Koncerty
Další akce ve městě Žďár nad Sázavou

Bratři Ebenové

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Vstupné:
500,-Kč

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Sarah & The Adams
Jazzmine club, Žďár nad Sázavou
Druhá tráva
Městské Divadlo, Žďár nad Sázavou
Pražský výběr
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou
THE BACKWARDS - Beatles revival
Městské Divadlo, Žďár nad Sázavou
5P Luboše Pospíšila „70“
Městské Divadlo, Žďár nad Sázavou
Little Geneva Band
Rebel Klub Na farských, Žďár nad Sázavou