Bratři Ebenové

Akce Žďár nad Sázavou

Bratři Ebenové
Koncerty
Další akce ve městě Žďár nad Sázavou

Bratři Ebenové

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Původní vstupenky zůstávají v platnosti.

Vstupné:
500,-Kč

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Pirate Swing Band
nádvoří Rezidence Veliš, Žďár nad Sázavou
Čechomor Kooperativa Tour 33 radostí života
nádvoří zámku, Žďár nad Sázavou
CHINASKI
Zámek Žďár nad Sázavou, Žďár nad Sázavou
Druhá tráva
Městské Divadlo, Žďár nad Sázavou
Todd Sharpville Trio
Rebel Klub Na farských, Žďár nad Sázavou
Pražský výběr
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou