ČECHOMOR

Akce Litovel

ČECHOMOR
Koncerty
Další akce ve městě Litovel

ČECHOMOR

Koncert české hudební skupiny hrající v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně.

Skupina Čechomor v roce 2018 oslavila třicet let od svého vzniku. Své příznivce i respekt kritiků si skupina získala především nápaditým aranžmá a osobitou interpretací hudby, jejímž základem byly a jsou lidové písničky. Od přelomového roku 2001, kdy Čechomor získal tři ceny Anděl (jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu), uběhlo 17 let. Skupina za tu dobu koncertovala nejen doma a na Slovensku, ale i v celé Evropě, procestovala Severní Ameriku, Austrálii i Asii. Spolupracovala s několika výraznými hudebními producenty (např. Ben Mendelson, Gerry Leonard), vystupovala společně s několika symfonickými tělesy, japonským hudebníkem Joji Hirotou, s americkou písničkářkou Suzanne Vega a spoustou dalších. Hudebníci seskupení kolem lídrů skupiny Františka Černého a Karla Holase s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou v posledních letech výrazně pracovali na novém modernějším zvuku, výraznějším aranžmá a také na novém repertoáru. Je toho důkazem i poslední řadové album Nadechnutí (2018).

Koncert si můžete přijít užít ve čtvrtek 22. dubna od 19 hodin do Velkého sálu Záložny v Litovli. Vstupné v předprodeji 590 a 500 Kč. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru Litovel.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
4TET
Záložna - Velký sál, Litovel
OLYMPIC
Záložna - Velký sál, Litovel
KLAVÍRNÍ TRIO ČESKÉ FILHARMONIE
Koncertní sál Městského klubu, Litovel
KONCERT V MLADEČSKÝCH JESKYNÍCH
Mladečské jeskyně, Litovel
DUO JAMAHA
Společenský dům, Prostějov
4TENOŘI - GALAKONCERT
Společenský dům, Prostějov