CYKLOSVĚTLUŠKA

Akce Ostrava

Jiné akce
Další akce ve městě Ostrava

CYKLOSVĚTLUŠKA

CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška

Netradiční jízdu Bělským lesem jsem z důvodu vládních opatření přesunuli na náhradní termín – 4. září 2021. Výtěžek z registrace podpoří čtyřletého Tomáška Křivdu z Ostravy, který má dětskou mozkovou obrnu a spousta dalších nemocí.

Tomášek měl hned od narození těžký životní start. Po porodu prodělal mozkovou mrtvici. V důsledku toho došlo k poškození mozku a s tím souvisí jeho zdravotní stav. Po magnetické rezonanci mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Maminka s Tomáškem absolvovala spoustu vyšetření na neurologii a pobytů v nemocnici. K mozkové obrně se přidala epilepsie, autismus a bohužel i autoagrese (tříská se a kouše). Do 4 měsíce musel navštěvovat kliniku, kde mu vpichovali do končetin botox, pro uvolnění svalů. Tomáš nemluví, neplazí se, nesedí a není schopen sebeobsluhy.

Co ho opravdu baví, je být venku a na výletech. „Peníze, které díky Cyklosvětlušce budou v rámci registrace vybrány, poslouží na nákup zdravotnického kočárku“, uvádí maminka Tomáška, Eva Berková.

90 - 250 KČ

18:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
HAVÍŘOVSKÉ SLAVNOSTI 2021
areál Sportovní haly Slavie Havířov, Havířov