Dan Bárta & Illustratosphere

Akce Valašské Meziříčí

Koncerty
Další akce ve městě Valašské Meziříčí

Dan Bárta & Illustratosphere

Zvířený prach tour

Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby. Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již více než dvacet let!
Jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně představuje dlouho očekávané páté řadové album Kráska a zvířený prach.

Dvacet let od vydání první desky a šest let po zatím poslední Maratonice natočili v bratislavském studiu LVGNC Dan Bárta & Illustratosphere další řadové album. "Myslím, že je to vyzrálá, dobrá deska, kompaktní a přitom pestrá. Zase jsme o kousek dál v tom, jak se vyjádřit jasněji a stručněji. A Kráska a zvířený prach je navíc o něco osobnější a poněkud angažovanější než předchozí alba", říká Dan Bárta, autor všech českých textů a mnoha písní. „Po všech těch letech už máme svůj výraz, svou poetiku a rukopis, ke kterému vydatně přispívá autor a aranžér Filip Jelínek, i zvuk, což je zase doména Míry Chyšky. Jak se totiž jeden každý plácáme po světě, který se nám mění pod rukama a před očima, nutně se měníme i my – jako lidi, jako hráči, jako autoři. A máme kompaktní rytmiku, Robert Balzar, který "obsluhuje" basu i kontrabas je stálice kapely a Martin Valihora se na výsledné podobě alba podepsal výrazně – málo platné, je to nový člen, umí hrát a my jsme spoluhrající těleso." Na desce, co do stylu i dynamiky tradičně široce rozprostřené, se mezi jedenácti zbrusu novými skladbami objevují i dvě písně s anglickými texty od Alžběty Plívové a Bártův debut ve slovenštině.

na místě 550 Kč, v předprodeji 490 Kč

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
CALIN
Valašské Meziříčí
The Catfish (UK)
Malá scéna za Oponou, Valašské Meziříčí
The Cinelli Brothers
Malá scéna za Oponou, Valašské Meziříčí
Anna Kolchina Quartet (USA/D/CZ)
Malá scéna za Oponou, Valašské Meziříčí
Dustin Arbuckle & The Damnations (USA)
Malá scéna za Oponou, Valašské Meziříčí