DASHA A MOONDANCE ORCHESTRA

Akce Litovel

DASHA A MOONDANCE ORCHESTRA
Koncerty
Další akce ve městě Litovel

DASHA A MOONDANCE ORCHESTRA

Vánoční koncert. Náhradní termín za 7. 12. 2021.

Nejobsazovanější muzikálová zpěvačka a herečka zavítá spolu s Moondance Orchestra 30. listopadu 2021 do Litovle.

Zpěvačka s jedním z nejzajímavějších hlasů naší hudební scény, 15 vynikajících muzikantů pod vedením klavíristy, skladatele a aranžéra Martina Kumžáka a tři excelentní sólisté Naďa Wepperová, Dušan Kolár a Michal Cerman, to je záruka večera plného kvalitní hudby a zážitků. Tahle sestava účinkovala například v pořadech Bailando, Duety … když hvězdy zpívají, Robin Hood – Cesta ke slávě, Anno, TýTý, nebo v úspěšném pořadu Stardance … když hvězdy tančí.

Dasha začínala v dětském sboru Filharmonie Bohuslava Martinů a se swingovou kapelou Big Band Zlín. Stala se vítězkou pořadu Mini Maxi, pěvecké soutěže Talentárium a soutěžního festivalu Zlíntalent, který jí otevřel cestu nejen ke zpívání, ale také k vydání jejího debutového alba „… Do peřin“. Díky této soutěži její další kroky zamířily do Prahy a pod svá křídla ji do umělecké agentury Krach přijal Jiří Korn. Díky své profesorce zpěvu Lídě Nopové dostala Dasha nabídku zpívat jako vokalistka s Karlem Gottem a stala se stálým členem jeho orchestru. Jako vokalistka dále spolupracovala s Helenou Vondráčkovou a řadou dalších předních českých interpretů. Již ve svých sedmnácti letech získala roli Ofélie v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Poté přišly na řadu mnohé další role v muzikálech (např. Popelka, Galileo, Golem, Mona Lisa, Carmen, Aida a další), ale také role v divadle nebo opeře. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar se stala držitelkou ceny Thálie za rok 2010.

Na koncertních pódiích můžete Dashu vidět i v doprovodu českých bigbandů a kapely Pájky Pájk Quintet. V roce 2017 Dasha ve spolupráci s hudebním producentem a skladatelem Davidem Solařem natočila po dlouhé době své sólové album s názvem “Konečně”. Vydala jej na podzim téhož roku u společnosti Supraphon. Album pokřtili Lída Nopová a Karel Gott a za prodej tohoto alba převzala Dasha v dubnu 2018 Zlatou desku Supraphonu.
Nenechte si ujít možnost navštívit tento jedinečný koncert a přijďte v úterý 30. listopadu 2021 do Velkého sálu Záložny, začínáme v 19 hodin.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
DRUPI koncert italské legendy
Výstaviště Flora, Olomouc
Vilém Čok
Klub Teplo, Přerov
KOLLÁROVCI
Společenský dům, Prostějov
Queenie Universum Tour 2022
Korunní pevnůstka, Olomouc
TRAKTOR
Výstaviště, České Budějovice