Den Brna 2022

Akce Brno

Jiné akce
Další akce ve městě Brno

Den Brna

Na památku úspěšné obrany města Brna před švédskými vojsky v roce 1645 se pravidelně v srpnu koná tato oblíbená městská slavnost.

Také v roce 2021 se oslavovala významná brněnská událost roku 1945 – úspěšná obrana města Brna před Švédy. Oblíbené městské slavnosti patřily tři srpnové dny a jejich program sledoval historickou linku této události i její duchovní rozměr. Akce se uskutečnila od 13. do 15. srpna 2021 a TIC BRNO ji tradičně uspořádal s Biskupstvím brněnským a Společností 1645.

V pátek se v Labyrintu pod Zelným trhem na akci Černá koule generála Torstensona vzpomínalo na švédského velitele. Sobota patřila historii a vojenství, městem prošel vojenský průvod zakončený položením věnce na hrob městského velitele obrany Raduita de Souches a den vyvrcholil historickou bitvou. V neděli se v katedrále sv. Petra a Pavla konala pontifikátní bohoslužba a v zahradách pod Petrovem koncert. Vše proběhlo za velkého zájmu veřejnosti i médií a nezbývá, než se těšit na oslavy v roce 2022!

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce