Dobroběžník v Africe

Akce Havířov

Dobroběžník v Africe
Přednášky a kurzy
Další akce ve městě Havířov

Dobroběžník v Africe

Přednáška Marka Jelínka
Afrika? Co si o nás myslí? A my o ní? Marek Jelínek vypráví o cestě, kterou zastavil až koronavirus… Marek Jelínek, dokumentarista a fotograf, procestoval v pořadí třetí kontinent, Afriku. Jeho cesta vedla z Kapského města do Ugandy. Zdokumentoval celkem šest zemí a jak sám říká „Afrika vypadá a žije úplně jinak než jak je nám často prezentováno.“ Přes čtvrt roku vedl rozhovory s Jihoafričany, Mosambičany a Malawijci a na vlastní kůži zažil, jaké to je být nevítaným hostem v zemi, které sám pomáhá. „Afrika pro mě bylo jedno velké překvapení. Díky koloběžce která je na cestách mým dopravním prostředkem jsem se dostal doslova až do rodin místních a ptal jsem se a ptal. Co si myslíš o nás lidech z Evropy? Jaké sny mají lidé tohoto kontinentu a jak žijí? Opravdu tu máte hladové děti?“ „Dozvěděl jsem se hodně zajímavých věcí a udělal si obrázek o tom, jak to s tou Afrikou vlastně je, s pomáháním, hodnotami, politikou a jedno vám řeknu, Afrika vypadá a žije úplně jinak

Vzhledem k aktuálnímu nařízení vlády se přednáška přesouvá na 6. 10. 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti (původní termín 14. 10. 2020 a 4. 3. 2021).
Děkujeme za pochopení.

Cena: 80 Kč, děti 70 Kč

v 18:00 hod.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce