Dobršská brána 2018

Akce Drážov

Festivaly
Další akce ve městě Drážov

Dobršská brána 2018

 

Festival Dobršská brána ve svém druhém roce nabídne vhled do světa soudobé hudby bez dramaturgických kompromisů a formálního žánrového zařazení interpretů. Ti ve tvorbě, kterou představí, volně přechází mezi žánry a kombinují prvky lidové hudby s jazzem a komorní hudbou. Tomu odpovídá i konkrétní dramaturgie festivalu a jeho motto Brána do světa hudby.
Jednotícím prvkem druhého ročníku festivalu jsou dřevěné dechové nástroje. Ty uslyšíme v různých nástrojových kombinacích, hrát volnou improvizaci, lidové písně i kompozice určené přímo pro ty které konkrétní interprety. Z rodiny dřevěných dechových nástrojů se představí především klarinety a saxofony všech ladění a velikostí, ale též různé flétny, šalmaje a píšťaly. Bude znít hudba stará (skladatelka a mystička Hildegarda z Bingenu žila ve 12. století) i zcela současná, aktuální, vznikající právě v okamžiku vystoupení. Jednotlivé koncerty festivalu se uskuteční na různých místech Dobrše. Komorní koncerty budou v kostele Zvěstování Panny Marie, některá vystoupení v areálu tvrze a zámku, jiná u kaple sv. Jana a Pavla. Posluchači i hudebníci se tak seznámí s Dobrší a jejími památkami zblízka.
Festival navazuje a zapadá do celosvětového trendu hledání nových souvislostí mezi tradiční, klasickou a soudobou hudbou, a vytváří tak svým charakterem jedinečnou hudební událost, která by na české hudební scéně těžko našla srovnání. Festival současně dává nový impulz k setkávání světových hudebníků a českého publika na místě pro mnohé návštěvníky netradičním, přesto s dlouhou tradicí, a to také hudební, přesto však mimo tradiční české metropole. Důkazem skutečnosti, že zaměření festivalu bylo vykročení tím správným směrem, je úspěch minulého ročníku podpořený hudebními ohlasy ze strany publika a recenzemi hudebních kritiků. Na festivalu zahráli interpreti z Norska, Švýcarska, Irska, i Francie. Proběhla tak akce se vskutku evropským přesahem.

 

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
WSPK Food Festival 2019
Náměstí Míru, Jindřichův Hradec
Travelfest 2019
Výstaviště, České Budějovice
Sucháč fest 2019
Městský park, Kaplice
Sezona Velikonoce fest 2019
Náměstí T.G.Masaryka, Tábor