D.Y.K.

Akce Plzeň

Koncerty
Další akce ve městě Plzeň

D.Y.K.

Nový projekt českého zpěváka Vojtěcha Dyka a dvojnásobného držitele Grammy Ondřeje Pivce s kořeny v Brooklynu, kde společně s dalšími americkými umělci vzniklo unikátní album. Premiérové covidem odsouvané turné proběhlo v létě 2021, jedná se tedy stále o novinku na hudební scéně.

V New Yorku, s prvotřídními hudebníky a muzikantskou svobodou v zádech, vznikalo album D.Y.K. zpěváka Vojtěcha Dyka. Ten si pochvaluje, že nahráváním vystoupil ze své komfortní zóny a ponořil se do světa bez hranic. První ochutnávkou byl hravý a roztančený singl Mr. Beat inspirovaný Rowanem Atkinsonem a postavičkou Mr. Beana. Album D.Y.K., na kterém se podílel věhlasný hudebník a producent Ondřej Pivec, vyšlo v listopadu 2019 u Universal Music. Deska vznikala kompletně v New Yorku ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, držitelem 2 cen Grammy, které mu vynesla spolupráce s Gregorym Porterem.

Plánované premiérové koncertní turné po České republice bylo kvůli koronavirové epidemii dvakrát odloženo. První možnost slyšet repertoár D.Y.K. naživo tak měli diváci až na letních open air koncertech v roce 2021 a to jen na pěti místech naší země. Letošní podzimní koncerty tak budou pro publikum stále žhavou neokoukanou novinkou.

Účinkují:
Vojtěch Dyk – zpěv Ondřej Pivec – klávesy, hammondovy varhany Jan Andr – klávesy Jiří Kalousek – kytara Marek Cába – baskytara Filip Ernst – bicí Josef Buchta – trubka Lukáš Koudelka – trubka Petr Hnětkovský – trombon Michal Žáček – saxofon Annamária d‘Almeida – vokály Marta Kloučková – vokály Jakub Vaňas – vokály

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
CAMILLE THOMAS & TOMÁŠ BRAUNER
Měšťanská beseda, Plzeň
Dalibor Janda
Nymburské šapito Plzeň, Plzeň