E4: ZUŠ Open

Akce Ostrava

E4: ZUŠ Open
Koncerty, Kultura
Web organizátora:
www.jfo.cz
Další akce ve městě Ostrava
Wojciech Kilar
Krzesany, symfonická báseň

zbývající program v jednání 

Ivo Kahánek – klavír
účinkují Magdalena Kožená, Beata Hlavenková, Terezie Vodička Kovalová, žáci ZUŠ Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje jako sólisté a tutti hráči
Janáčkova filharmonie Ostrava
Stanislav Vavřínek – dirigent 

Jádrem jednovětých Krzesan z roku 1974 jsou tři akordy, které si Wojciech Kilar poznamenal během pobytu v Zakopaném. „Dlouho ležely na klavíru, ale nevěděl jsem, co s nimi dělat. Pak jsem se jel do Španělska podívat na koridu. Možná je to díky koridě, ale pokračování jsem vymyslel ve Španělsku.“ Jde o skladatelovo loučení s avantgardou: „V určitém okamžiku jsem si uvědomil, že hledání nových, šokujících zdrojů zvuku bylo vyčerpáno. Rozhodl jsem se, že by také mohlo být šokující narazit na něco, co je považováno za uzavřenou kapitolu (lidová hudba, tabu během avantgardní éry). Tak jsem napsal Krzesany.“ Při jejich uvedení vedle sebe k jednotlivým pultům usednou členové orchestru spolu s vybranými studenty ZUŠ Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Jméno organizátora: Janáčkova filharmonie Ostrava
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
GALA KONCERT
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Stromboli
Klub Rock and Roll Garage, Ostrava
K4: Duo Kněžíková – Vondráček
Dům kultury města Ostravy, Ostrava
KABARET HRDOBCI
Dům kultury Akord, Ostrava
HELENA 2022
Divadelní sál DKMO, Ostrava
G5: David Koller s JFO 2
Multifunkční aula Gong|DOV, Ostrava