Fest Les 2022

Akce Ostrava

Fest Les 2022
Festivaly
Další akce ve městě Ostrava

Fest Les

První ročník festivalu nabídne mix uznávaných a legendárních špiček alternativní hudební scény a interpretů. Festival cílí na posluchače, kteří preferují dynamickou, energickou hudbu spojenou se silnou výpovědí

V přírodním prostředí mezi valy u Slezskoostravského hradu proběhne třídenní hudební festival. Krásná zelená scenérie s dominantou hradu se nachází prakticky v centru Ostravy, a přesto nabízí klid a koncentraci, a tomu je také podřízena dramaturgie festivalu. Obojí tak na několik dní udělá ze Slezské Ostravy malé kulturní centrum.

Na rozdíl od jiných velkých akcí tohoto typu v Ostravě nabídne alternativní pohled na hudbu a zábavu jako takovou. V hudební dramaturgii dominují legendy artové a rockové české scény, kapely jako Už jsme doma či Vltava představují to nejlepší, co zhruba od konce 80. let v České republice vznikalo. Zazní i legenda klasického rocku, valašská rocková skupina Ciment. Zároveň je prostor věnován i kapelám, které v této chvíli tolik nerezonují mezi širším posluchačským spektrem, věříme ale, že se to může i díky FESTLESu změnit. Jde o kapely jako BBP podzemní orchestr, Ležérně a vleže, či místní ostravské formace Kazachstán, Šamanovo zboží či Černá kočka.

Festival ale necílí na jednu uzavřenou skupinu posluchačů, dramaturgie nemá hranice žánrové, proto FESTLES přivítá i kapely typu MIDI LIDI a WWW, případně legendu mezi textaři i hudebníky, Vlastu Redla s kapelou.

Nebude chybět ani ochutnávka ze současné elektronické hudby, zde se např. může český divák přesvědčit, že polská performerka, herečka a zpěvačka Karolina Czarnecka není pouze autorkou jediného hitu Hera, Koka Hasch, LSD, ale že celá její tvorba je fascinující.

Nedělní program potom, kromě koncertu Vlasty Rédla, nabídne i atraktivní pohled do kultury méně založené na rockovém zvuku a směřující k nedělnímu rozjímání a klidu. Mezi interprety jmenujme alespoň Xaviera Baumaxu a další. Chybět však nebude pestrý program pro rodiny s dětmi nebo ochutnávky moravských vín.

Děti do 14 let v doprovodu rodičů zdarma.

Občané Ukrajiny vstup zdarma.

Náhradní termín festivalu, který se měl odehrát 17. a 18. 7. 2021.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Fiction Festival 2022
Dolní Vítkovice, Ostrava
Svatováclavský hudební festival 2022
Katedrála Božského Spasitele, Ostrava
Old fesťák 2022
Klub Hudební Bazar, Ostrava