Festival KoresponDance 2019: Taneční událost léta začíná v Praze

Akce Praha

Festival KoresponDance 2019: Taneční událost léta začíná v Praze
Divadlo, Festivaly, Kultura
Web organizátora:
www.se-s-ta.cz
Další akce ve městě Praha

Hlavní festivalový program bude probíhat od 12. do 14. července v areálu zámku Žďár nad Sázavou, ale pro nedočkavce chystáme ochutnávky daleko dřív. Festivalovou atmosféru můžete přijít nasát již 25. června do pražské Invalidovny, kde se uskuteční první festivalový den. Na programu bude mimo jiné i velmi fyzické sólo jednoho
z nejúžasnějších australských tanečních umělců současnosti Jamese Batchelora. Vstup na pražský program je navíc úplně zdarma.

PROGRAM KoresponDance v pražské Invalidovně začne v 18:00:

Agáta Jarošová: Sa Présence, atmosférická, do detailu propracovaná černobílá choreografie, která vás přenese do jiného světa, do světa ptačích bytostí.

The Banquet, výjimečná mezikontinentální spolupráce, výjimečné propojení ghanské tradiční kultury a evropského baroka. Hostina končí, hosté usínají na stolech i pod nimi, láska se probouzí… Ukázka z chystané světové premiéry, která proběhne
12. července ve Žďáru,

James Batchelor and Collaborators: HYPERSPACE, sólo, které se zrodilo díky jedinečné zkušenosti z vědecké expedice na Antarktidu. Aerowaves Twenty19 zařadil HYPERSPACE mezi dvacet nejlepších tanečních představení v Evropě.


Každé léto ožívají města hudebními a filmovými festivaly a sjíždí se na ně tisíce lidí, aby si společně užili neopakovatelnou atmosféru open air akcí. Taneční festivaly zůstávají v pozadí, ačkoli právě tanec bourá všechny jazykové a kulturní bariéry, a je univerzálním dorozumívacím nástrojem.

 


Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Jméno organizátora: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce