Festival vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému 2020

Akce Napajedla

Festivaly
Další akce ve městě Napajedla

Festival vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému 2020

Světovému klavíristovi, napajedelskému rodákovi Rudolfu Firkušnému (11. února 1912) je věnována od roku 2008 nová kulturní tradice, každoroční festival, který nabízí kvalitní přehlídku vážné hudby a jejích interpretů. Hlavní myšlenkou a motivem pořádání festivalu je vzdát úctu našemu slavnému rodákovi. Tento vynikající pianista měl ke svému rodnému městu velmi emotivní vztah a vazby na dávné rodinné přátele a známé.

Rudolf Firkušný byl jedním z nejslavnějších českých klavíristů. Proslavil se mimořádnou hudebností, expresivním projevem a skvělou technikou hry. Vystupoval na nejvýznamnějších světových pódiích a spolupracoval se špičkovými orchestry a dirigenty. Byl žákem Leoše Janáčka, Viléma Kurze a Josefa Suka a také velkým přítelem Bohuslava Martinů, který mu věnoval mnoho svých skladeb. Jeho repertoár sahal od raného klasicismu až po modernu první poloviny 20. století.

17:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Kreativ Otrokovice
Otrokovická Beseda, Otrokovice
Šperkařský festival a rukodělné trhy
Výstaviště Kroměříž, Kroměříž
Božská flétna 2020
Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm
SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ 2020
Skanzen Rochus, Uherské Hradiště