František Nedvěd

Akce Jeseník

František Nedvěd
Koncerty
Další akce ve městě Jeseník

František Nedvěd s kapelou Tie Break │Jeseník

Koncert folkové legendy Františka Nedvěda s kapelou Tie Break v rámci koncertního turné 2019: Půlstoletí s kytarou.
Leader skupiny je František Nedvěd, který působí v umělecké oblasti již od roku 1974 se svým bratrem Janem ve skupině Brontosauři. V roce 1975 začali spolupracovat se skupinou Spirituál Kvintet. Za dobu spolupráce těchto hudebních těles bylo vydáno 11 nosičů skupiny Brontosauři a 10 nosičů se skupinou Spirituál Kvintet.
Od roku 1992 hrál F. Nedvěd se svým bratrem. V té době vznikly 3 samostatné nosiče. Nejvýraznějším triumfem byl koncert Strahov 96, který navštívilo cca 70.000 diváků.
V roce 1998 vznikla po rozchodu bratří Nedvědů skupina Druhé Podání pod vedením F. Nedvěda. Vznikají hudební nosiče: Neváhej a vejdi, Druhé Podání, Třetí pokus, Čtvrtá sada, Pátá. Mnoho z těchto nosičů získalo zlaté desky a řadu ocenění. Druhé podání bylo složeno z muzikantů renomovaných skupin Fešáci, Rangers...
V roce 2004 Vydává F. Nedvěd nosič „Když ohně zaplanou“, tento nosič vybočuje z řady dosud vydaných nosičů a mapuje písně Františkova trampského mládí.
V lednu 2008 se F. Nedvěd rozchází se skupinou Druhé Podání. V současné době ho doprovází skupina Tie Break. Muzikanti zvučných jmen Petr Kocman, Vojta Nedvěd, Milan Plechatý. S touto skupinou pokračuje v započatém díle.
Dovolujeme si Vás tímto stručným hudebním životopisem pozvat na večer plný pohody, vlídného slova a hlavně pěkných písniček z pera takových velikánů jako jsou Gordon Lighfoot, Don Williams, Jan Nedvěd. Texty jsou od Františkova přítele a spolupracovníka ve Spirituál Kvintetu Dušana Vančury. F. Nedvěd si dovolí zahrát písně i ze svého pera.
Chcete-li si odpočinout od denního shonu, budeme se těšit.
Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.
Vstupné 280 Kč v předprodeji, 300 Kč v den konání akce.
Pořádají MKZ Jeseník.

Začátek akce: 7. 12. 2019 19:00:00
Konec akce: 7. 12. 2019 20:30:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
RADIM SCHWAB S KAPELOU
Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
DUO JAMAHA
Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
ŽALMAN & SPOL. - PAVEL LOHONKA
Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
PAVEL ŠPORCL - POCTA PAGANINIMU
Kongresový sál PLL a.s., Jeseník