František Nedvěd

Akce Jeseník

František Nedvěd
Koncerty
Další akce ve městě Jeseník

František Nedvěd s kapelou Tie Break │Jeseník

Koncert folkové legendy Františka Nedvěda s kapelou Tie Break v rámci koncertního turné 2019: Půlstoletí s kytarou.
Leader skupiny je František Nedvěd, který působí v umělecké oblasti již od roku 1974 se svým bratrem Janem ve skupině Brontosauři. V roce 1975 začali spolupracovat se skupinou Spirituál Kvintet. Za dobu spolupráce těchto hudebních těles bylo vydáno 11 nosičů skupiny Brontosauři a 10 nosičů se skupinou Spirituál Kvintet.
Od roku 1992 hrál F. Nedvěd se svým bratrem. V té době vznikly 3 samostatné nosiče. Nejvýraznějším triumfem byl koncert Strahov 96, který navštívilo cca 70.000 diváků.
V roce 1998 vznikla po rozchodu bratří Nedvědů skupina Druhé Podání pod vedením F. Nedvěda. Vznikají hudební nosiče: Neváhej a vejdi, Druhé Podání, Třetí pokus, Čtvrtá sada, Pátá. Mnoho z těchto nosičů získalo zlaté desky a řadu ocenění. Druhé podání bylo složeno z muzikantů renomovaných skupin Fešáci, Rangers...
V roce 2004 Vydává F. Nedvěd nosič „Když ohně zaplanou“, tento nosič vybočuje z řady dosud vydaných nosičů a mapuje písně Františkova trampského mládí.
V lednu 2008 se F. Nedvěd rozchází se skupinou Druhé Podání. V současné době ho doprovází skupina Tie Break. Muzikanti zvučných jmen Petr Kocman, Vojta Nedvěd, Milan Plechatý. S touto skupinou pokračuje v započatém díle.
Dovolujeme si Vás tímto stručným hudebním životopisem pozvat na večer plný pohody, vlídného slova a hlavně pěkných písniček z pera takových velikánů jako jsou Gordon Lighfoot, Don Williams, Jan Nedvěd. Texty jsou od Františkova přítele a spolupracovníka ve Spirituál Kvintetu Dušana Vančury. F. Nedvěd si dovolí zahrát písně i ze svého pera.
Chcete-li si odpočinout od denního shonu, budeme se těšit.
Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.
Vstupné 280 Kč v předprodeji, 300 Kč v den konání akce.
Pořádají MKZ Jeseník.

Začátek akce: 7. 12. 2019 19:00:00
Konec akce: 7. 12. 2019 20:30:00
Vstupenky
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
LUCIE cover band
GEMER - Blues Club, Jeseník
VÁNOČNÍ KONCERT JOSEFA VÁGNERA
Kongresový sál PLL a.s., Jeseník
VÁNOČNÍ SEN RADIMA SCHWABA
Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
No Borders
Divadlo Stará střelnice, Hranice
Tereza Mašková
Dům kultury, Šumperk