Hradišťan & Jiří Pavlica

Akce Hodonín

Hradišťan & Jiří Pavlica
Koncerty
Další akce ve městě Hodonín

Hradišťan & Jiří Pavlica

Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. (viz historie)

Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost - houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.

Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů (viz. Diskografie) a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.

Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.

Jiří Pavlica (*1953) - umělecký vedoucí, housle, zpěv
Alice Holubová (*1969) - zpěv David Burda (*1970) - klarinet, flétny, zpěv, manažer Milan Malina (*1964) - cimbál, zpěv Roman Gill (*1980) - kvinton, zpěv Milan Gablas (*1989) - kontrabas, zpěv Josef Fojta (*1973) - klávesy, perkuse, zpěv

Vstupné: 390 Kč, 370 Kč, 330 Kč

19:00

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Lenka Dusilová 2019
Dům kultury, Hodonín
Slet bubeníků 2019
Dům kultury, Hodonín
Yzomandias
Kulturní Dům Delta, Břeclav
Scooter live
Výstaviště Brno, Brno
Janek Ledecký 2019
Dělnický Dům, Blansko
Vladivojna La Chia trio
Klub Na Věčnosti, Znojmo