Husí slavnosti Boskovice 2019

Akce Boskovice

Husí slavnosti Boskovice 2019
Jarmarky a trhy, Slavnosti, Vaření, Gastronomie
Další akce ve městě Boskovice

Husí slavnosti Boskovice 2019

Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích.

I letos se návštěvníci mohou těšit na dvoudenní programový blok v areálu Letního kina a na Masarykově nám. Program je mometálně v přípravě, první vystupující začneme zveřejňovat již brzy.

Areál parku u Zámeckého skleníku obsadí po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou prodávat i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. Chybět nebude nabídka husího sádla a dalších pochoutek i pestrá škála upomínkových předmětů. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.

Dětem „husí“ dny kromě programu pohádkových divadelních představení nabídnou také dětské atrakce, hry mateřského centra, dětské dílny, zvířátka ze dvorku, jízdy na koních a v areálu za muzeem soutěžní výstavu chovatelů drobného zvířectva. Vše doplní výstava historické i současné zemědělské techniky. Po oba dny bude přes Informační centrum přístupna vyhlídková radniční věž na Masarykovo náměstí. Rovněž Zámek Boskovice zve k návštěvě.

28. 9. v 9:00 až 29. 9. v 18:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Extrem food a travel festival 2020
Zámecký skleník, Boskovice
Farmářské trhy 23.7.2020
Masarykovo nám., Boskovice
Farmářské trhy 10.12.2020
Masarykovo nám., Boskovice
Farmářské trhy 15.10.2020
Masarykovo nám., Boskovice
Farmářské trhy 12.11.2020
Masarykovo nám., Boskovice
Farmářské trhy 17.9.2020
Masarykovo nám., Boskovice