Hvězdné Vánoce 2019

Akce Hranice

Hvězdné Vánoce 2019
Jiné akce
Další akce ve městě Hranice

Hvězdné Vánoce

Hvězdné Vánoce na Masarykově náměstí v pátek 13. prosince.

Divadelní představení „Nad Betlémem svítí hvězda“ zahájí v pátek 13. prosince v 17 hodin program na Masarykově náměstí v Hranicích. V podání Divadla eMILLIon zahraje klasický vánoční příběh o putování Josefa a Marie do Betléma a o narození Ježíška. Nechybí zde ani Tři králové, anděl, pasáčci či zlý král Herodes. Toto představení pohladí po duši a připomene, proč vlastně slavíme Vánoce. Příběh je provázen živě hranými koledami a je zpracován tak, aby mu porozuměly i malé děti.

Poté se náměstím rozezní hudby, která zněla o Vánocích nejen za dob první republiky. V 18:30 začne pořad „Modrá hvězda Vánoc 2019“ v podání Václava Marka a jeho swingové a taneční skupiny Blue Star.

Ansámbl, který Václav Marek založil v září 1999, interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Za dobu svého působení má za sebou řadu vystoupení a spolupráce s Klicperovým divadlem v Hradci Králové, Východočeským divadlem v Pardubicích, palácem Žofín a Divadlem Semafor v Praze, Týnišťským swingovým festivalem a dalšími, jakož i zahraniční hostování v Norimberku, Lipsku, Drážďanech a Bruselu. Hostiteli mu byli například také Pražský hrad, Česká televize, Český rozhlas a TV Prima. S Blue Star spolupracovala či spolupracuje řada osobností jako Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Josef Zíma, Daniela Šinkorová, Aleš Cibulka, Jan Rosák, členové Divadla Járy Cimrmana v čele se Zdeňkem Svěrákem, Michal Stejskal a další.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Lidové Vánoce 2019
Masarykovo náměstí, Hranice
Kouzelné Vánoce 2019
Masarykovo náměstí, Hranice
Betlémské Vánoce 2019
Masarykovo náměstí, Hranice
Netradiční Vánoce 2019
Masarykovo náměstí, Hranice
ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY
Masarykovo Náměstí, Uničov