Iva Bittová - sólový koncert

Akce Litomyšl

Iva Bittová - sólový koncert
Koncerty
Další akce ve městě Litomyšl

Iva Bittová - sólový koncert

Sólový koncert jedné z neojosobitějších a nejuznávanějších českých hudebnic Ivy Bittové v Litomyšli.

Iva Bittová, rodačka z Bruntálu, se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény. Začínala jako herečka a zpěvačka v brněnském avantgardním divadle Husa na provázku. Také ve slavném filmu podle divadelního představení Balada pro banditu si zahrála roli Eržiky. Stále občas hraje. Naposledy ve filmu Alice Nelis Tajnosti.
Koncertuje od roku 1984. Začala s vlastními písněmi na lidové texty. Později se dala dohromady s brněnskou skupinou Dunaj. Se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem sklízela úspěchy doma i na evropských pódiích. Rozsah hudebních aktivit Ivy Bittové začíná u vlastních interpretací lidových písní pokračuje přes experimentální jazz a rock až po houslové variace skladeb vážné hudby a operní zpěv. V roce 2004 zpívala v newyorské Carnegie Hall Elvíru v Mozartově opeře Don Giovanni. Dodnes se hledá pojmenování hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální.

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz

Začátek akce: 3. 4. 2020 19:00:00
Konec akce: 3. 4. 2020 20:30:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Olympic
Smetanův dům, Litomyšl
Cigánski Diabli
Smetanův dům, Litomyšl
Wohnout
Kotelna - Music Club, Litomyšl
MARPO
Kotelna - Music Club, Litomyšl
Krausberry
Kotelna - Music Club, Litomyšl
AC/DC Tribute
Kotelna - Music Club, Litomyšl