Ivan Hlas v Třeboni

Akce Třeboň

Koncerty
Další akce ve městě Třeboň

Ivan Hlas v Třeboni

Pozvánka na koncert v Třeboni, který připravuje festival Okolo Třeboně v pátek 4. září 2020 u příležitosti víkendového zavírání plavecké sezóny.

Ivan Hlas
Narozen 10.5.1954 v Praze. Vyučený knihkupec, který sice vystřídal řadu různých zaměstnání, (namátkou - kulisák v ND, prodavač zeleniny, dělník na lepičce v papírnách, poštovní doručovatel), ale byl po celou dobu především muzikant. Absolvoval LŠU, obor klasická kytara u p. učitele M. Mizery. hrál v řadě kapel a seskupení (The Mice, Žízeň, Yo - Yo band). V roce 1980 zakládá vlastní kapelu Navi Papaya, (Jan Kalousek, Pavel Kučera, Richard Dvořák, Ivan Dvořák), hrají výhradně vlastní písničky, orientace na blues, reggae, písničkáře Dylana a jemu podobné. Po emigraci Jana Kalouska v roce 1983 zakládá s Jiřím Horálkem a Vlastou Voralem skupinu Nahlas. (Pavel Cingl, Jan Špička). Ze skupiny Marsyas přichází Pavel Skála a kapela v sestavě Hlas, Skála, Cingl, Voral, Pavel Kučera, Horálek, získává cenu Českého hudebního fondu na festivalu Vokalíza v Pražské Lucerně. Na základě tohoto úspěchu točí v roce 1985 první album. Poté následují mnohé změny spoluhráčů i názvů kapel, další alba, koncertování v cizině, spolu s Michalem Dvořákem hudba k filmu Báječná léta pod psa, spolupráce s Ladislavem Smoljakem na divadelní hře Fantom realistického divadla Zdeňka Nejedlého, kde je Ivan Hlas jako muzikant i herec.... V roce 2010 Ivanova literární premiéra v podobě knihy Za barevným sklem, o dva roky později kniha vydána na CD (čte O.Vetchý + I.Hlas). V roce 2012 také divadelní hra Bedřich Smetana – The Greatest Hits v Divadle ABC, Ivan jako spoluautor, muzikant a herec. V roce 2014 vychází CD Vítr ve vlasech, na kterém se kromě Ivanových letitých souputníků, Norbiho Kovácse a Olina Nejezchleby, podíleli i hosté - František Raba (kontrabas, basová kytara) a Jiří Zelenka (bicí).

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
4 TENOŘI
Zámek Třeboň, Třeboň
Třeboňský swingový výběr
Masarykovo náměstí, Třeboň