Ivo Kahánek

Akce Jičín

Ivo Kahánek
Koncerty
Další akce ve městě Jičín

Ivo Kahánek

O tom, že je česká hudba ve světě pojmem, nemá smysl pochybovat. Je až s podivem, jakou svébytnost si po dobu stovek let udržela tvorba národa početně menšího než třeba Bavorsko, navíc geograficky umístěná do silné sféry vlivu ostatních významných národních škol, zejména německé a ruské. Není pochyb o tom, že toto nemůže být náhoda, a že česká hudebnost ve všech podobách – nejen té vrcholně umělecké – je skutečným fenoménem. Dokládá to i tvorba našich největších skladatelů, kteří se prakticky bez výjimky věnovali, kromě svých nejzávažnějších děl, také tvorbě „pro každý den“ – za účelem domácího provozování či výuky hudbě. To se samozřejmě týká hudby komorní, zejména klavírní, a právě toto množství malých českých hudebních drahokamů mne přivedlo na myšlenku předvést je v průřezové podobě i koncertnímu publiku pod hlavičkou projektu nazvaného Česká klavírní výprava.

Jelikož máme u nás také zcela unikátní koncept elementárního hudebního vzdělání – Základní umělecké školy – rozhodl jsem se, že na každém z koncertů ČKV zároveň představím jejich nejlepší žáky. V průběhu roku 2020 také u vydavatelství Bärenreiter vyjde stejnojmenné album české klavírní literatury pro mírně pokročilé pianisty, které zahrnuje zmíněný repertoár, a díky mezinárodní distribuci má za cíl dále propagovat českou instruktivní literaturu v zahraničí. Jsem také moc rád, že se generálním partnerem celého projektu stala firma Petrof, která je dalším „výhonkem“ české muzikality, šířícím její dobré jméno po celém světě již bezmála 170 let.

Ivo Kahánek

od 19:00 hodin

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce