Jak se žilo ve Zlíně přiblíží výstava Takoví jsme byli? 2

Akce Zlín

Jak se žilo ve Zlíně přiblíží výstava Takoví jsme byli? 2
Výstavy
Další akce ve městě Zlín
Podrobnější informace: galerie@zlinskyzamek.cz tel.: 602 560 020

Od poloviny září se v autentických prostorách 61. budovy v továrním areálu uskuteční výstava věnovaná připomínce 700 let od první písemné zmínky o městě Zlíně. Nese název Takoví jsme byli?2 a plynule navazuje na úspěšný projekt Galerie Václava Chada, který prostřednictvím fotografií profesionálních fotografů mapoval běžný život a podobu prostředí druhé poloviny minulého století ve Zlíně. Výstava bude zahájena v pátek 16. září a potrvá do 16. října 2022.

Výstava navazuje na úspěšný projekt Takoví jsme byli? Fotografie 1950-90 na zlínském zámku, která před osmi lety obsahovala černobílé fotografie od Petra Baklíka, Rudolfa Červenky, Pavla Koska, Petry Koskové Hammid a Jana Regala.

Pokračování výstavy ukáže opět život ve Zlíně prostřednictvím černobílých fotografií od zlínských fotografů, kterým se podařilo zcela osobitým pohledem zachytit atmosféru Zlína rozrůstajícího se v průběhu času do prosperujícího města. Představí se zde ale také zcela unikátní předměty spojené s historií města Zlína, jako je folio antifonáře královny Elišky Rejčky z období založení města Zlína.

Současně expozice Takoví jsme byli?2 přiblíží i příběhy z osobních archivů několika zlínských rodin a také společenský vývoj města Zlína a jeho částí.

Zájemci o podrobnější informace mohou výstavu zhlédnout ve formě komentovaných prohlídek. Povede je spoluautor výstavy Ondřej Ševeček a uskuteční se v pátek 23. září v 17:30 hodin, ve středu 5. října v 17:30 hodin a v sobotu 15. října v 15:00 hodin.

V rámci doprovodného programu nabídnou organizátoři ve vybraných termínech také klubovou projekci filmů o novodobé historii Zlína s následnou besedou s historiky, sociology a pamětníky.

Termíny projekcí:

29. 9. v 19:00 hodin

Zlínský klenot, Česko, 2019, 52 min, Režie: Jakub Motejzík

Zrození moderního Zlína, za kterým stálo osudové setkání továrníka Tomáše Bati a architekta Františka Lydie Gahury.

6. 10. v 19:00 hodin

Zlín kouří Marlbora, Československo, 1992, 60 min, Režie: Eva Holubová

Portrét několika zlínských podnikatelů přináší odpověď na otázku, jak to vypadalo ve Zlíně v roce 1992.

13.10. v 19:00 hodin

Sametový Zlín, Česko, 2022, 54 min, Režie: Petr Babinec

Dokument o sametové revoluci ve Zlíně vyprávěný skrze její účastníky a prokládaný unikátními historickými záběry, které se podařilo dohledat.

Projekt je určený nejen pro běžné návštěvníky, kteří se zajímají o historii města Zlína, ale také pro školní kolektivy, pro něž budou přichystány komentované prohlídky a edukační programy.

Výstava Takoví jsme byli? 2 bude přístupná veřejnosti v termínu od 16. září do 16. října 2022 od úterý do neděle od 10 do 18 hodin (zavřeno 22. 9.).

Základní vstupné je ve výši 150 Kč, exkluzivní vstupné „Zlínský patriot“, které zahrnuje také publikaci Josef Sudek – Zlín, činí 1000 Kč. Pro občany Zlína, žáky, studenty, seniory do 69 let a držitele průkazů ZTP platí snížené vstupné ve výši 99 Kč, senioři od 70 let a děti do 6 let zaplatí vstupné pouhých 9 Kč. Pro školní skupiny činí vstupné 39 Kč.

Více informací na www.gvch.cz

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Jméno organizátora: Zlínská galerie
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce