Jak si poškozujeme zdravé srdce

Akce Tábor

Jak si poškozujeme zdravé srdce
Přednášky a kurzy
Další akce ve městě Tábor

Jak si poškozujeme zdravé srdce

Srdce si můžeme poškozovat různým způsobem. A v závislosti na tom, kterým způsobem si jej poškozujeme, mohou být postiženy i různé části srdce. V současné době již málokdo přechází anginy či revmatickou horečku, které zásadně poškozují především srdeční chlopně. Ale většina z nás si poškozuje nejen srdce, ale i cévy v celém těle nezdravým životním stylem. V přednášce budou probrány jednotlivé rizikové faktory aterosklerózy, a to jak ovlivnitelné, tak i neovlivnitelné. Zvláštní pozornost je věnována působení stresu na naše zdraví.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. se narodil v roce 1948 v pražské lékařské rodině. Po absolvování Fakulty všeobecného lékařství UK v Praze pracoval od roku 1972 do roku 1974 v Okresní nemocnici v Nymburce. Od roku 1974 až dosud v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Od roku 1991 do května roku 2017 byl přednostou Kliniky kardiovaskulární a transplantační chirurgie a od roku 1995 je přednostou Kardiocentra. V roce 1983 a 1984 absolvoval kardiochirurgický výcvik v USA a v letech 1990-1991 pracoval jako konzultant v Univerzitní nemocnici v Odense v Dánsku. Je členem řady národních a mezinárodních vědeckých organizací. Má dva syny a sedm vnoučat. Ve volném čase se ponejvíce věnuje sportu a má rád divadlo.

Vstupné: 50 Kč

18:00 - 20:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Přednáška: Na kole z Ománu domů
Dům Štěpánka Netolického, Třeboň
ČERNOBYL
Městská knihovna Kravaře, Kravaře
Psychopat je také člověk
Divadelní sál DKMO, Ostrava