Jan Smigmator & Big Band

Akce Písek

Jan Smigmator & Big Band
Koncerty
Další akce ve městě Písek

Jan Smigmator & Big Band

Swingový zpěvák Jan Smigmator vyráží v doprovodu svého vlastního zbrusu nového big bandu na turné k albu "Murphyho zákon", které vyšlo v říjnu 2020.
Doprovodný orchestr tvoří třináct špičkových mladých českých jazzmanů. Ve složení piano, kontrabas/baskytara, kytara, bicí, Hammondovy varhany, čtyři saxofony, dvě trubky a dva trombony hrají repertoár vycházející ze swingových tradic, hitů Franka Sinatry a odkazu legendárních big bandů. To vše s velmi současným pohledem na věc, mladistvou energií, dravostí a nádechem pop music. Hlavním pilířem velké koncertní show jsou písně z alba "Murphyho zákon", které by se daly klidně označit jako swing 21. století. Ostatně jak říká renomovaný televizní režisér Michael Čech: “Swing v podání Jana Smigmatora a jeho kapely rozhodně není stará hudba”. České texty pro toto album napsali zpěvákovi na tělo autoři jako Václav Kopta, Ester Kočičková, nebo Josef Nečas a pod několika písněmi je podepsán jako textař sám Jan Smigmator. Společně s hudebním skladatelem Svatoplukem F. Smolou napsal pro své aktuální album také písně Piano story, Dopisy z nebe a Můj čaroděj, kterými navázal na společnou tvorbu z alb předchozích (Swing Is Back, Time To Swing, Vánoce/Christmas). Jako producent, aranžér a umělecký supervizor se na celém projektu podílí špičkový jazzový klavírista Jan Steinsdörfer (Ewa Farna, Chinaski ad.).

Obsazení kapely:
Kryštof Tomeček - el. kytara, bandleader Mikuláš Pokorný - klavír Max Makagonov - kontrabas, baskytara Marek Urbánek - bicí Jan Andr - Hammondovy varhany Martin Plachý - alt saxofon Jakub Cirkl - alt saxofon Jan Kyncl - tenor saxofon Ondřej Klímek - baryton saxofon Lukáš Koudelka - trubka Jaroslav Kohoutek - trubka Richard Šanda - trombon Jakub Žídek - trombon Vstupné 490 Kč a 590 Kč.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Trautenberk Tanz Metal
Kulturní dům, Písek
DAVID KOLLER
Společenský sál Národního domu, Prachatice
Radůza
Divadlo JKT, Třeboň
Koncert Vladimíra Pecháčka
Společenský sál Aurora, Třeboň