Jiří Suchý a Jitka Molavcová

Akce Semily

Jiří Suchý a Jitka Molavcová
Divadlo
Další akce ve městě Semily

Jiří Suchý a Jitka Molavcová

Jedna z velkých osobností české kultury, Jiří Suchý, se představí dne 24. listopadu 2019 v KC Golf v Semilech za doprovodu orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody.

Společně se svou dlouholetou kolegyní Jitkou Molavcovou nás pozve do zlaté éry Semaforu. V programu zazní všechny známé písničky, jako jsou například Pramínek vlasů, Klokočí, Blues pro tebe, Lípa zelená, Marnivá sestřenice a další.

Jiří Suchý, polovina z autorské dvojice Suchý&Šlitr, je znám především jako zpěvák, textař a herec. Divadlo, které založil právě s Jiřím Šlitrem, se stalo v šedesátých letech kultovní scénou české kultury a na vstupenky na představení se stály stometrové fronty. Většina písniček napsaná autorskou dvojicí Suchý&Šlitr zlidověla a dodnes se mnozí interpreti české popmusic k jejich odkazu hlásí.

Jitka Molavcová nastoupila do Divadla Semafor v roce 1970, stala se jednou ze semaforských „girls“, kde zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. Hlavní role přišla ve Smutku bláznivých panen a ve hře Faust, díky níž Suchý definitivně našel jevištního partnera a od té doby tvoří nerozlučnou uměleckou dvojici. Nejslavnější je samozřejmě spojení Jonáš – Melicharová.
Tímto zveme všechny, kteří mají rádi humor a písničky geniální autorské dvojice na tento jedinečný koncert.

Neděle 24. listopadu 2019 v 19:00 až 21:00

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce