Karel Plíhal - recitál

Akce Karviná

Karel Plíhal - recitál
Koncerty
Další akce ve městě Karviná

Karel Plíhal - recitál

Účinkuje: Karel Plíhal a Petr Fiala - doprovodný kytarista.

Karel Plíhal je český kytarista, zpěvák, skladatel, textař, básník, hudební režisér a aranžér.

Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Olomouci, poté pracoval jako konstruktér, topič v olomouckém divadle a nakonec se stal písničkářem, ačkoli nemá hudební vzdělání. Na kytaru hraje od patnácti let. Nejprve hrál v olomouckých undergroundových country-swingových kapelách Hučka, Falešní hráči a Plíharmonyje. První sólové vystoupení měl v roce 1982. Mezi léty 1985 a 1993 spolupracoval s Emilem Pospíšilem a v letech 1995–1999 ho doprovázel Petr Freund. Karel Plíhal je čtyřnásobný držitel ceny soutěžního hudebního festivalu Porta.
Složil hudbu k řadě inscenací Moravského divadla Olomouc, mimo jiné k inscenacím Zlatovláska, Sluha dvou pánů, Láska dona Perlimplína a vášnivost Belisina, Manon Lescaut, Cyrano de Bergerac, Zimní pohádka, O umučení a slavném vzkříšení Pána a Spasitele našeho Ježíše Krista, Giroflé-Giroflá. Zhudebnil některé Kainarovy básně, režíroval nahrávání alb, např. Jarka Nohavici, Petra Fialy, bratří Ebenů či Bokomary. V roce 2006 vydal výběr svých básní Jako cool v plotě doprovozených ilustracemi humoristy a karikaturisty Miroslava Bartáka. Za své album Vzduchoprázdniny, které vyšlo v roce 2012, získal Cenu Anděl v kategorii Folk & Country. Po zdravotní přestávce, způsobené fokální dystonií, která mu zabraňovala ve hře na kytaru, jej začal v roce 2018 na koncertech doprovázet vynikající kytarista Petr Fiala. Sám začal místo na kytaru hrát na mandolu.

Koncert není vhodný pro děti do 12 let.

Letos to je 40 let, co se předvádí divákům coby písničkář, proto budou součástí programu hlavně písničky, které za ta léta u jeho příznivců tak nějak zdomácněly. Program je proložený básničkami, které neustále přibývají.

335 Kč; 315 Kč

19:00 hod

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
M2: Novoroční koncert
Multifunkcni Hala Gong Vitkovice, Ostrava
Škwor
KMC KRNOV, Krnov
G1:Up End Down Symphony
Multifunkční aula Gong|DOV, Ostrava
C1: Zdolám?
Kino Vesmír, Ostrava
C3: Neodolám!!!
Kino Vesmír, Ostrava
R2: Andrew von Oeyen
Kino Vesmír, Ostrava