Káťa a Škubánek

Akce Ostrava

Káťa a Škubánek
Akce pro děti
Další akce ve městě Ostrava

Káťa a Škubánek

Rozpustilé příhody holčičky Káti a jejího psího kamaráda Škubánka.

Pohádka kombinuje prvky činoherního herectví s loutkami a zpěvem.

V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek, kteří spolu zažívají nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Jednou, takhle z jara, Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco vylíhlo, malého psa a pojmenovala ho Škubánek. Od té doby jsou nerozluční kamarádi na život a na smrt. Nebylo by to ale jen tak, aby jim někdo nezáviděl jejich přátelství. Škodolibý kocour Luciáš se snaží všemožným způsobem jejich kamarádství překazit. Proto do věhlasných psích závodů v tradičním psím běhu kolem lesa přihlásí i Škubánka a spolu s dalšími účastníky – favoritem psem Agarem a Rambem nastraží různé léčky a překážky. Podaří se je Škubánkovi zdolat, anebo se pod ním proboří lávka a spadne rovnou do potoka? Kocour Luciáš, pes Rambo a Agar to ale na Škubánka zkouší dál. Jednoho dne si Škubánek uvaří podle starého receptu z kuchařky Džina v láhvi a rozhodne se s jeho pomocí povedené trojici postavit. Podaří se mu Luciáše, Agara a Ramba vytrestat?

Káťa a Škubánek je původně československý animovaný televizní seriál, jehož první série vznikla v rozmezí let 1980–1984. Druhá série vznikala v letech 1990–1993 již pouze v české produkci. První díl měl premiéru v rámci večerníčku v prosinci roku 1982. Příhody vycházely i ve formě komiksu ve Čtyřlístku, některé díly také knižně a namluvené na CD.
Režie: Vlastimil Peška

10:00

130 Kč

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Vodník Česílko
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Čiperkové - Nová šou
Dům kultury města Ostravy, Ostrava
Brémští muzikanti
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Kouzelné křesadlo
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Mauglí, příběh džungle
Divadelní sál DKMO, Ostrava