Klenoty barokní židovské hudby

Akce Tábor

Koncerty
Další akce ve městě Tábor

Klenoty barokní židovské hudby

U příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu pořádá Husitské muzeum v Táboře ve spolupráci se spolkem Hadasa koncert "Klenoty barokní židovské hudby", který proběhne ve středu 27. ledna 2021 v Gotickém sále Staré táborské radnice. Účinkovat bude Creatrio pod vedením českobudějovické flétnistky a hudební pedagožky Lucie Duškové. Všichni hudebníci jsou zkušenými interperty v oblasti autentické interpretace historické, zejména barokní hudby.účinkuje:

CREATRIO
Lucie Dušková – barokní příčná flétna a zobcová flétna Kristýna Hodinová – barokní housle Filip Dvořák – cembalo

Program je sestaven z tradičních židovských a sefardských modlitebních písní a z písní oblasti Skotska a Irska, které vyšly z kořenů tehdejší lidové hudby. Všechny tyto melodie se tradičně zpívaly, upravovaly, aranžovaly a improvizovaly dle libosti interpreta. Právě improvizace a rozmanitost hráče na této hudbě nejvíce baví. Dále zazní klasické skladby barokního mistra židovského původu Salomone Rossiho a nechybí ani skvosty italského autora Niccola Matteise.

18:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Thom Artway
Garage, Tábor
Tři Sestry
Hotel Palcát, Tábor
Štefan Margita ~ Intimity
Divadlo Frani Šrámka, Písek