KLÍČ - 40 let (velký výroční koncert)

Akce Kolín

Koncerty
Další akce ve městě Kolín

KLÍČ - 40 let (velký výroční koncert)

V letošním roce uplynulo už neuvěřitelných 40 let od chvíle, kdy se na jaře roku 1982 sešlo několik mladých muzikantů s tím, že společně založí folkovou kapelu. Novou formaci nejprve nazvali Petrklíč, ale již velmi brzy její jméno zkrátili na KLÍČ, a pod tímto názvem koncertuje skupina dodnes. Repertoár začínající kapely patřil sice k hudebnímu stylu, kterému se v osmdesátých letech minulého století říkalo židličkový folk, ale už po krátké době se KLÍČ začal nejvíce věnovat renesančně znějící autorské písňové tvorbě (navíc velmi originálně pojaté) a i díky tomu se pak v průběhu dalších let úspěšně propracoval mezi uznávanou a zcela nezaměnitelnou českou hudební špičku.

Silné melodie klíčovských písní spojené s poetickými, výraznými a neotřele nadčasovými texty, které často vedou posluchače k hlubšímu zamyšlení, to vše umocněno propracovaným nástrojovým i pěveckým aranžmá jednotlivých skladeb (podpořeným vysokou interpretační úrovní všech muzikantů), takový KLÍČ už léta diváci i jeho příznivci znají, mají rádi a obdivují. Hudebními odborníky je pak KLÍČ často označován za zakladatele žánru autorské historizující hudby ? a tak se během své existence tento soubor stal i výraznou inspirací pro spoustu dalších muzikantů a kapel.

Na jubilejních koncertech roku 2022 zazní jednak nejúspěšnější písně skupiny KLÍČ, avšak ve výročním repertoáru bude i ukázka skladeb z počátečního období kapely a samozřejmě nebudou chybět ani nové písně z posledního profilového alba skupiny vydaného v roce 2018 (během koncertu nabídne kapela divákům celkem 30 písní a muzikanti přitom na pódiu vystřídají více než 60 hudebních nástrojů).

Všechny letošní velké slavnostní koncerty odehraje KLÍČ ve svém tradičním sedmičlenném obsazení.

A pouze pro informaci ještě doplňujeme, že na výročních koncertech si diváci budou moci zakoupit všechna aktuální alba skupiny KLÍČ (včetně nejnovějšího CD V čase zrání..., nedávno vydaného vánočního live DVD a nové reedice dětského alba Písničky z Breptániea současně budou v prodeji i obě sólová alba zakládající členky skupiny KLÍČ Pavly Marianové.

Obsazení skupiny KLÍČ:
Jaroslav MARIAN - umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, perkuse Pavla MARIANOVÁ - zpěv, krumhorny, zobcové flétny, dulcian, dechový syntezátor, perkuse Jana SLAVATOVÁ - zpěv, buben, činel, perkuse Jitka KRUPIČKOVÁ . zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, malý buben, perkuse Jiří KRUPIČKA - zpěv, violoncello Jana BOŠKOVÁ - zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, činel, perkuse Jan JANDA - zpěv, dvanáctistrunná a šestistrunná kytara

Začátek: 19.00 hodin
Vstupné: 350 Kč, 280 Kč, 250 Kč, 220 Kč (dle místa)

 

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
CROSSBAND & HOST
MSD Kolín, Kolín
KOLLÁROVCI
Městský společenský dům, Kolín
ČIPERKOVÉ
Městský společenský dům, Kolín
THE ATAVISTS
Městský společenský dům, Kolín
ŠTÍSTKO A POUPĚNKA
Městský společenský dům, Kolín
DEBUSTROL TÖRR ANTICHRISTMAS TOUR 2020
Městský společenský dům, Kolín