Koncert: Už jsme doma

Akce Černošice

Koncert: Už jsme doma
Koncerty
Další akce ve městě Černošice

Koncert: Už jsme doma

Ani v České republice, ani v zahraničí není podobná hudba, jakou hraje kapela Už jsme doma. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty. Kapela hraje ve složení Miroslav Wanek - kytara, klávesy, zpěv, Pepa Červinka - basa, zpěv, Adam Tomášek - trubka, zpěv, Vojtěch Bořil - bicí, tlesk, brek a Martin Velíšek – štětce.

Typický je pro ně zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení,
která oplývají silnou energií. Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne. Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. V jejich hudbě záleží na každém tónu, detailu, na kázni kapely. Nedílným rukopisem kapely je i vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek. Před Listopadem 1989 byli stupidním systémem dotlačeni téměř do ilegality, víceméně bez možnosti legálně hrát na veřejnosti nebo nahrávat desky. Po roce 1989 však záhy pronikli především díky své sofistikované originalitě, píli a vůli do evropských klubů a vzápětí až na severoamerický kontinent a do Japonska, kde slavili a stále slaví úspěch při pravidelném koncertování. Do současné doby reprezentovali českou kulturu svou originální hudbou ve více než 40 zemích na 4 kontinentech a stali se tak respektovanou součástí světové avantgardy.

Plné vstupné: 250 Kč
V předprodeji 200 Kč

20:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce