Květinový den 29. září 2021

Akce Světlá nad Sázavou

Květinový den 29. září 2021
Jiné akce
Další akce ve městě Světlá nad Sázavou

Květinový den 29. září 2021

Tradiční květinový den opět netradičně

Díky pokračujícím proticovidovým opatřením přesunuli organizátoři termín letošní sbírky opět na podzim, a sice na středu 29. září. Jedná se již o jubilejní 25. ročník akce, která je symbolem boje proti rakovině.

Tématickým zaměřením letošní sbírky bude stejně jako loni prevence nádorů ledvin a močového měchýře. Liga proti rakovině apeluje na všechny občany ČR kvůli alarmujícímu nárůstu zhoubných nádorů ledvin. Ve srovnání s ostatními zeměmi EU se ve výskytu nádorů ledvin dělíme o přední místa s Estonskem a Lotyšskem.

V našem městě se Květinový den letos uskuteční opět pod patronací kulturního zařízení KyTICe. Ve středu 29. září od 8.00 do 17.00 budete moci potkávat dvojice studentek či studentů z místní Akademie i členky ČSŽ, které budou nabízet kytičky se zelenou stužkou a letáčky. Minimální částka za jeden kvítek je 20 Kč. Přispívat můžete též na sbírkový účet Českého dne proti rakovině (6500065/0300) nebo posílat dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87777. Cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.
Výtěžek sbírky je určen na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkum a vybavenost onkologických center. V minulém roce se ve Světlé podařilo prodat 1 085 kytiček a vybrali jsme 31 098 Kč. Pevně doufáme, že se letos připojíte i vy k hrdým nositelům kvítku měsíčku lékařského a postaráte se, aby Světlá opět žlutě rozkvetla.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Techtle mechtle revue - travesti show
Divadlo Lubomíra Lipského, Pelhřimov
Trochu vendeta
Zámecké nádvoří, Moravské Budějovice