Lakomec

Akce Jilemnice

Lakomec
Divadlo
Další akce ve městě Jilemnice

Lakomec

LAKOMEC – Divadlo Kalich Praha
Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.
Proto s každým poctivým uvedením této hry vzniká nový osobitý Lakomec, rozšiřující řady těch předchozích. Mnoho skvělých herců se zhostilo této role a na další ještě čeká. V naší inscenaci to je právě Pavel Zedníček, jehož komediální mistrovství s nádechem jemné melancholie, smysl pro detail i obrovská energie jsou zárukou dalšího zajímavého pohledu na tento věčný lidský typ. Divadlo Kalich přináší Lakomce současného, bez krajek a paruk, ale s krásou a jiskrou Molièrova jazyka. Oproštěný od kudrlinek nekompromisně nastavuje zrcadlo nám samotným přesně tak, jak to s neskutečnou chutí a odhodláním dělal už sám Molière svým současníkům.
Hrají: Pavel Zedníček, Marika Procházková,Ondřej Novák / Aleš Petráš, Jana Švandová, Sarah Haváčová,Roman Štabrňák / Lukáš Král, Mojmír Maděrič, Zdeněk Palusga, Kristián Kašpar.
460 / 440 Kč

Začátek akce: 29. 3. 2020 19:00:00
Konec akce: 29. 3. 2020 21:30:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Můj báječný rozvod
Jiráskovo Divadlo, Česká Lípa
Carmen
Městské divadlo, Varnsdorf
Můj báječný rozvod
Jiráskovo Divadlo, Česká Lípa
Bosé nohy v parku
Divadlo Mír, Ostrava
Lotrando a Zubejda - pohádkový muzikál
Hálkovo městské divadlo, Nymburk