Masopustní zabijačka

Akce Hluboká nad Vltavou

Masopustní zabijačka
Vaření, Gastronomie, Zvyky a tradice
Další akce ve městě Hluboká nad Vltavou

Masopustní zabijačka

Srdečně zveme v sobotu 15. února 2020 na lovecký zámek Ohrada všechny, kteří si chtějí vychutnat atmosféru tradiční zabijačky. Masopustní akce nabídne veselici s maskami, připomene místní zvyky s masopustem spojené i hojnost jídla typickou pro toto období. Vstup na akci je zdarma.

Od 9 do 16 hodin se na nádvoří zámku můžete těšit na zabijačkovou polévku a jiné speciality, ukázky jejich výroby, bourání masa, tradičních postupů zpracování masa i prodejní řemeslné stánky.

V prostorách mysliveckého sálu vás čeká výstava o historii chovu prasat, tradici zpracování vepřového masa a dalším významu prasete pro člověka.

Od 11 do 15 hodin budou mít návštěvníci ve třech vstupech možnost prožít masopustní veselici. O doprovodný program se postarají harmonikáři.

Bohatý program je připraven též pro děti, které se mohou zabavit při pohádkách, v tvořivé dílně si vyrobit papírovou masku, naučit se naplnit a zašpejlovat imitaci jitrnice a v neposlední řadě si nechat namalovat masku na obličej.

https://www.nzm.cz/akce/masopustni-zabijacka

Začátek akce: 15. 2. 2020 9:00:00
Konec akce: 15. 2. 2020 16:00:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ 2020
Skanzen Rochus, Uherské Hradiště
Street Food Party Pardubice vol.4
Automatické Mlýny V Pardubicích, Pardubice
ČOKOFEST 2020
OC FUTURUM, Hradec Králové