Merta & Fencl a Hromosvod

Akce Kadaň

Merta & Fencl a Hromosvod
Koncerty
Další akce ve městě Kadaň

Merta & Fencl a Hromosvod

Základní stavební kámen českého písničkářství Vladimír Merta a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl pokračují v čilém koncertování napříč republikou a zavítají při té příležitosti i do Kadaně. Kostru playlistu tvoří Mertovy kultovní písně ze 70. a 80. let.

V jistém smyslu se v duu s klavírem a druhou kytarou jedná o návrat k písničkovosti, tak jak ho protagonista předvádí na aktuálních albech Domilováno a Imagena. Ta mimo jiné znovu dokazují, že Merta nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny.

Ke spojení těchto hudebníků prý došlo zcela spontánně, když klavírista Fencl poprosil legendárního Vladimíra Mertu, zda by si neposlechl desku jeho kapely Hromosvod. Vladimír prý odpověděl, že si písně mohou společně rovnou zahrát na jeho koncertu. Vřele přijaté vystoupení pak vyústilo v dlouhodobější spolupráci. Přijďte si hudebníky poslechnout do františkánských zahrad.

Vstupné: 100 Kč

od 19:00 hodin

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Aida Mujačić
Městské muzeum, Kadaň
Ukulele band
Františkánské zahrady, Kadaň
Úlet
Městské muzeum, Kadaň