Motýli v jižních Čechách

Akce České Budějovice

Motýli v jižních Čechách
Přednášky a kurzy
Další akce ve městě České Budějovice

Motýli v jižních Čechách

Motýli v jižních Čechách a jejich minulost, přítomnost i budoucnost

Srdečně vás zveme na další cyklus Akademických půlhodinek.

Jižní Čechy jsou tradičně vnímány jako původní část české krajiny s malebnými scenériemi a dosud zachovalou přírodou. V knize, která vyšla na konci roku 2019, však ukazujeme, o jak velký omyl jde. Výskyt jihočeských motýlů je velice dobře prozkoumán, máme k dispozici data za více než století. A tak víme, že jihočeská motýlí fauna byla dříve velice bohatá. Celkem bylo z území kraje zaznamenáno 128 druhů denních motýlů a 16 druhů vřetenušek, což představuje 78 % všech druhů na území České republiky. To už ale dávno neplatí. V jižních Čechách již vymřelo 33 druhů, 40 druhů je ohrožených a jen 41 druhů lze označit jako druhy hojné. Co s tím? Přijďte se dozvědět víc na přednášku.

RNDr. Zdeněk Faltýnek Fric, Ph.D., pracuje na Entomologickém ústavu Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Zabývá se vztahem mezi prostorem, časem a prostředím a doufá, že mu to umožní odpovědět na řadu nezodpovězených otázek. Jako modelovou skupinu využívá motýly.

Začátek akce: 14. 4. 2020 16:00:00
Konec akce: 14. 4. 2020 17:00:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Psychopat je také člověk?
Měšťanská beseda, Plzeň
Inkové a Machu Picchu
Nová Akropolis, Varšavská 19, Praha 2, Praha