MUSICA: Agile Quintet

Akce Uherské Hradiště

MUSICA: Agile Quintet
Koncerty
Další akce ve městě Uherské Hradiště

MUSICA: Agile Quintet

Barevný zářivý a homogenní zvuk klasického kvarteta umocněný sametovým hlasem kontrabasu – to je deviza, kterou oplývá obsazení smyčcového kvintetu ve složení dvoje housle, viola, violoncello a kontrabas.
Agile Quintet byl založen v roce 2017 z podnětu violoncellisty Martina Švajdy původně jako multigenerační soubor. Současní členové pak uskupení obohatili svou niternou muzikalitou, nástrojovou suverenitou a vyzrálým projevem, které byly oceněny při stovkách koncertů na tuzemských i zahraničních podiích. Koncertně se ansámbl prezentoval na řadě vystoupení pro Kruhy přátel hudby a hudební spolky po celé České republice – mj. v Litoměřicích, Kuřimi, Mikulově, Strakonicích, Bystřici nad Pernštejnem, Velké Bíteši, Olomouci, Náchodě či Ostravě. Posluchači ocenili nejen jednotu a lehkost provedení, ale také vyvážený zvuk, široké dynamické rozpětí a nápaditou dramaturgii. Repertoár Agile Quintetu je tvořen smyčcovými kvintety, symfoniemi a suitami od baroka po 20. století. Zahrnuje však i transkripce světových melodií, valčíky, polky či argentinské tango, které na přání pořadatelů soubor s potěšením zařazuje do programů svých koncertů.

19:30

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
JAZZ: Vilém Spilka Quartet
Reduta, Uherské Hradiště
JAZZ: TOMÁŠ HOBZEK QUARTET
Reduta, Uherské Hradiště
MUSICA: Musica Florea
Reduta, Uherské Hradiště
MIRO JAROŠ - RODINNÝ KONCERT
Klub kultury, Uherské Hradiště
IVO HRACHOVEC, LYRICKÝ BAS
Reduta, Uherské Hradiště
Fíha tralala a Baby Band
Klub kultury, Uherské Hradiště