Nespavost / Insomnia

Akce Praha

Nespavost / Insomnia
Divadlo
Web organizátora:
www.meetfactory.cz
Další akce ve městě Praha

Nespavost / Insomnia (English subtitles)

// FOR ENGLISH SCROLL DOWN

„Ráno připravím snídani, oběd a večeři. Pracuji hbitě, mám pak víc času pro sebe. Mohu koukat do zdi, do zrcadla, do výkladních skříní. V mládí jsem četla. Hodně četla. I teď ráda otevřu knihu. Otevřu knihu a koukám do zdi.”

Příběh bezejmenné ženy, která se v noci místo spánku věnuje četbě klasické literatury. Její noční výlety za Tolstého Annou Kareninou či Sexusem Henryho Millera, kterým postupně čím dál víc propadá, ji přivádějí až na samý pokraj života a smrti. Zároveň se jí však podaří nahlédnout vězení, ve kterém dosud, ač zaopatřená, svobodná a spokojená, dobrovolně žila.

Netradiční inscenace je společným dílem čtyř výrazných režisérů (Lucie Ferenzová, Viktorie Čermáková, Radim Špaček, Miroslav Bambušek), jejichž tvorba je s MeetFactory již dlouhodobě spojena. Každý z nich ve své části svým divadelním jazykem zprostředkovává jinou část tajemného a někdy i temného světa literatury, do něhož se hlavní hrdinka propadá.

//

“In the morning I prepare the breakfast, lunch and dinner. I work swiftly, afterwards I have more time for myself. I can look at the wall, in the mirror, in the shop windows. I used to read when young, I read a lot. I like to open a book even now. I open a book and look at the wall.”

A story of a nameless woman who instead of sleeping at nights devotes herself to reading classical novels. Her nocturnal escapades after Tolstoy’s Anna Karenina or Sexus by Henry Miller, which she succumbs to more and more, bring her to the very edge between life and death. At the same time though she is able to perceive the prison she has hitherto voluntarily lived in, no matter how well taken care of, how ‘free’ and happy she felt. This non-traditional theatre production is the joint endeavor of four distinctive stage directors whose works have been connected with the MeetFactory in the long run. Each of them in their own part of the show render in their individual style different sectors of the both mysterious and dark world of letters the heroine has been sinking into.

----

Režie / Directors: Lucie Ferenzová, Viktorie Čermáková, Radim Špaček, Miroslav Bambušek
Scéna a kostýmy/ Set and costumes: Matěj Sýkora
Texty písní / Lyrics: BioMasha
Hudba / Music: Jakub Kudláč
Kamera a střih/ Camera and Editing: David Kerny
Scénář / Script: Lucie Ferenzová, BioMasha, Miroslav Bambušek, Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Matěj Samec, Daniela Voráčková
Dramaturgie / Dramaturgy: Matěj Samec

Hrají / Cast: Daniela Voráčková, Richard Němec, Jana Kozubková, Matěj Nechvátal, Jakub Gottwald, Vojtěch Hrabák


Vstupné / Tickets:
200 CZK
120 CZK student
Rezervace vstupnek na / resertvation at www.meetfactory.cz

In Czech with English subtitles.

Místo konání akce: MeetFactory, Ke Sklárně 15, Praha
Vstupenky: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/nespavost
Datum začátku akce: 6. Listopadu 2017 20:00
Datum ukončení akce: 6. Listopadu 2017 21:00
Pravděpodobné souřadnice: 50.0533N 14.4082E

Případné změny si prověřte na webu akce Nespavost / Insomnia (English subtitles)

Jméno organizátora: MeetFactory
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce