Pimprléto 2022

Akce Ostrava

Pimprléto 2022
Festivaly
Další akce ve městě Ostrava

Pimprléto

Prázdninový festival Divadla loutek

Amfiteátr Divadla loutek Ostrava letos opět nebude zahálet ani o prázdninách. Po krátké pauze na začátku července otevře své brány a přivítá diváky. Pimprléto 2022 odstartuje 17. července a potrvá až do 14. srpna. Na malé i velké příznivce pohádkového divadelního světa čeká bohatý víkendový program doplněný v letošním roce o tvůrčí dílny pro veřejnost a dokonce o výtvarný art camp s japonským loutkářem.
Letošní Pimprléto je doslova nabito programem. Divadlo podobně jako v minulých ročnících pozvalo profesionální a poloprofesionální divadelní soubory a spolky. Kromě oblíbených sobotních a nedělních pohádek v amfiteátru, budou letos opět připraveny také páteční koncerty a nově dokonce loutkové představení pro dospělé. Představení Putin lyžuje brněnského Divadla Líšeň je určeno pro diváky od 12 let. Jeho téma je nadmíru aktuální. Velkým lákadlem koncertů v rámci Pimprléta bude určitě Jiří Schmitzer se svým acoustic punkovými písničkami. Páteční koncerty a divadlo pro dospělé doplní dětmi milovaná a dospělé bavící kapela Bombarďák a písničkář Michal Horák, který získal cenu objev roku v anketě Zlatý slavík a byl také nominován jako objev roku v anketě Anděl.

Letošní program Pimprléta je navíc doplněn o velmi bohatou kreativní část. Od 18. do 22. července nabídne rodinám s dětmi možnost navštívit na alternativní scéně Divadla loutek dřevěné dílny Báry Hubené. Dospělí s dětmi si během nich budou moci vytvořit vlastní dřevěnou marionetu nebo maňáska s dřevěnou hlavou. Od 25. - 29. července bude alternativní scéna Divadla loutek patřit pro změnu příměstským táborům, během kterých lektoři Pimprléta seznámí děti s loutkovým divadlem zase jinak. Novinkou letošního ročníku je loutkářský výtvarný art camp s japonským loutkářem Noriyukim Savou. Celý týden v jeho společnosti a v prostorách Divadla loutek s názvem Východ, západ a les je určený zájemcům ve věku od 10 do 15 let.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Svatováclavský hudební festival 2022
Katedrála Božského Spasitele, Ostrava
Fest Les 2022
Slezskoostravský hrad, Ostrava
Old fesťák 2022
Klub Hudební Bazar, Ostrava
Fiction Festival 2022
Dolní Vítkovice, Ostrava
BANÍK 100 FEST 2022
Slezskoostravský hrad, Ostrava