Popelka

Akce Ostrava

Popelka
Akce pro děti
Další akce ve městě Ostrava

Popelka

Rušno bylo na Zeleném návrší. A jak by taky ne, když královský komoří pan Petr z Jenštejna navštěvoval všechny význačné rody a zval je na ples, který pořádal král Vlastibor k princovým narozeninám. Paní Matylda a její dvě dcery nastrojily se do nových šatů a daly hlídat cestu, jen aby se o vzácném návštěvníkovi co nejdříve dozvěděly. Jen Popelka stála smutně opodál – ale když spatřila starou žebračku o jídlo prosit, zželelo se jí ubohé stařenky a z mísy koblih, které k snídani sestrám nesla, hned jí několik darovala. A tu se jí zle vedlo. Paní Matylda vyčetla jí, že z cizího rozdává a ožebračit ji chce. Neměla Popelku ráda, protože byla dcerou její nevlastní, a ona jako pravá macecha se k ní měla. Zatímco své vlastní dcery hýčkala, Popelka musela pracovat od rána do večera. Ta ale dobrá duše byla a nestýskala si. Jen tu a tam někde v koutečku slzu setřela a na tatínka a maminku svou vlastní vroucně vzpomínala…

Známá původní pohádka bratří Grimmů byla přepracována do moderní muzikálové podoby a potěší jistě malé i velké diváky.

Představení je vhodné pro děti od 3 let, délka: asi 1,40 hod. vč. přestávky.

Hudební nastudování: Jan Snítil / Libreto, režie: Dagmar Hlubková j. h. / Choreografie: Petr Miller j. h. / Scéna: Martin Víšek j. h. / Kostýmy: Eliška Zapletalová j. h. / Sbormistryně: Kremena Pechakova.

Herecké obsazení: Víla Amélie – Zdenka Mervová / Popelka – Tereza Kavecká nebo Tereza Bartošová / Matylda – Olga Procházková / Laura – Marta Vaňkátová / Agáta – Ilona Tichá nebo Kamila Srubková / Král Vlastibor – Václav Marek nebo Dalibor Hrda / Princ Jaromír – Zdeněk Jorda nebo Daniel Volný / Jan z Dubí – Michal Pavel Vojta nebo Rudolf Medňanský / Jiřík ze Sychrova – Alexander Vovk nebo Jiří Siuda / Petr z Jenštejna, komoří – Evžen Trupar / Vilém z Kozího hrádku – Zdeněk Kapl / Komtesa Saska – Nevena Lilova nebo Lenka Jakubcová / Baronka Pomněnka – Šárka Maršálová / Matěj – Roman Cimbál / Dora – Petra Španělová / Herold – Jaroslav Velička / Učitel tance – Vlastimil Smolík nebo Alexander Vovk / Učitel hudby – Daniel Wariš.

16:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Mauglí, příběh džungle
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Čiperkové - Nová šou
Dům kultury města Ostravy, Ostrava
Kouzelné křesadlo
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Káťa a Škubánek
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Brémští muzikanti
Divadelní sál DKMO, Ostrava